Zapraszamy na V edycje Ogólnopolskiego Zlotu Pojazdów „Moto Legendy PRL”, który odbędzie się w dniach 13-14 września 2014r.


Zlot skierowany jest do posiadaczy samochodów i motocykli polskiej produkcji tych zabytkowych oraz tych użytkowanych na co dzień, także tych z Krajów Demokracji Ludowej oraz innych, które poruszały się przed 1989 rokiem po naszych szosach.

Tegoroczny zlot rozpocznie się w sobotę na rynku w Nowym Wiśniczu a uczestnicy będą mogli zwiedzić wspaniały Zamek Kmitów i Leliwitów. Następnie wszystkie „legendy” udadzą się malowniczą drogą przez Lipnicę Murowaną do miasta Czchowa. W planie prezentacja na rynku, zwiedzanie zamku oraz dla rejs po Jeziorze Czchowskim.
zamek
Wieczorem odbędzie się wręczanie wyróżnień podczas biesiady przy muzyce z PRL-u. Bazą noclegową zlotu, będzie kąpielisko „Chorwacja” leżące koło Jurkowa nad rzeką Dubajec.

Niedziela 14 września to możliwość dołączenia się do zlotu innych uczestników nie mogących wziąć udziału w 2-dniowym zlocie. W planie przejazd autobusem PKS-u, pięknie odrestaurowanym Jelczem tzw. „ogórkiem”. Następnie około południa uczestnicy przejadą do Lososiny Dolnej, gdzie zaprezentują swoje pojazdy na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego.

W planie wspólna sesja fotograficzna w towarzystwie historycznych samolotów m.in. Jakowlew Jak-12M -rok produkcji 1958 oraz Jakowlew Jak-18 – z roku 1947. Jak co roku organizator zapewnia wszystkim uczestnikom oryginalne dyplomy uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki. Więcej szczegółów na stronie www.motolegendyprl.pl.

Medialny, internetowy patronat nad imprezą objął: KlassikAuto.pl