Subskrybuj

Chevrolet

Ogólne informacje

Główna siedziba firmy:
P.O. Box 33170
48232-5170 Detroit, USA
Telefon: 1.800-222-1020

Główny importer w Polsce:
Chevrolet Poland Sp. z o.o.
ul. Wołoska 5
02-675 Warszawa

Muzeum:
Chevrolet Hall of Fame Museum
3635 US Route 36 East
62521 Decatur, USA
http://chevrolethalloffamemuseum.com/


Artykuły dotyczące tej firmy:

Historia marki

Nazwa amerykańskiej marki Chevrolet pochodzi od nazwiska szwajcara Louisa Chevroleta (mechanik, konstruktor, kierowca rajdowy). Jako kierowca rajdowy w 1905 r. wygrał swój pierwszy poważny wyścig, ustanawiając nowy rekord w prędkości na lądzie, przejeżdżając milę w 52,8 sekundy. Tym samym w 1905 r. rozpoczęła się jego 15-letnia zwycięska passa na torach wyścigowych Ameryki, co przyniosło Louisowi międzynarodową sławę.
Wykorzystał ją do spełnienia swoich marzeń o założeniu własnej firmy produkującej samochody i wraz z Williamem Durantem (twórca General Motors) 3 listopada 1911 r. założył „Chevrolet Motor Car Company”. Pierwszy model tej marki pojawił się na rynku w 1922 r.
Firma była jedną z największych w tamtym czasie konkurencji dla Forda, ponieważ produkowała dobre, wytrzymałe i tanie samochody. Największym hitem tego producenta był model Corvette oznaczony symbolem C1, który dysponował tylko dwoma miejscami i został skonstruowany na nadwoziu kabrioletu.

Skąd się wzięło logo?
Podobno wspólnik Luisa Chevroleta, William Durant wypatrzył to logo na tapecie w paryskim hotelu. Czy inspiracją dla słynnej „muszki” były ciapki na ścianie? Córka Duranta twierdziła, że tato wyrysował ją na serwetce podczas jedzenia posiłku. Jego żona zaś twierdziła, że dostrzegł ją w gazecie, gdy byli na wakacjach w Virginii.

Oficjalna strona WWW: http://www.chevrolet.pl/
Dane techniczne, historia