Subskrybuj

Triumph

Ogólne informacje

Główna siedziba firmy:
b/d

Muzeum:
http://triumphmuseum.blogspot.com/ 


Artykuły dotyczące tej firmy:

Historia tej marki rozpoczyna się w 1885 r.  i związana jest z Siegfriedem Bettmannem, niemieckim imigrantem. Firma, używająca jeszcze wówczas nazwy „S. Bettman & Co” zajmowała się importem rowerów z kontynentu na Wyspy Brytyjskie.
Rok później pojawił się znak towarowy „Triumph”, a niedługo potem Bettman przyjął do spółki innego Niemca, Moritza Schulte. Triumph rozpoczął działalność w 1897 r. kiedy to firma nazwana „Triumph Cycle Co. Ltd” zaczęła produkować rowery.
Kolejnym krokiem w rozwoju firmy była rozpoczęta w 1902 r. produkcja motorowerów oraz zmiana nazwy firmy na „Triumph Motor Cycles”. Pozwoliło to na osiągnięcie w 1918 r. miana największego brytyjskiego producenta motocykli.
Przygodę z produkcją samochodów rozpoczęto w 1921 r. wprowadzając zaprojektowany przez Lea-Francis model Triumph 10/20 z silnikiem 1.4. Samochód odniósł natychmiastowy sukces, a w roku 1927 rozpoczęto już masową produkcję Triumph Super 7 (aż do 1934 r.).
W listopadzie 1944 r. marka samochodów Triumph została zakupiona przez Standard Motor Company i powstała filia „Triumph Motor Company (1945) Limited”. Przedwojenne modele tej marki nie weszły do ponownej produkcji i w 1946 r. zaczęto wypuszczać nową serię modeli rozpoczynając od Triumph Roadster. Ze względu na niedobór stali w tamtym okresie część karoserii była produkowana z aluminium, którego było pod dostatkiem w związku z  jego użyciem w przemyśle lotniczym.

Oficjalna strona WWW: http://www.triumphcars.com/
Dane techniczne, historia