Nasi Czytelnicy dokonali wyboru KLASYKA LISTOPADA 2018, który weźmie już udział w głosowaniu finałowym: Klasyk Roku 2018.

Tytuł KLASYK LISTOPADA 2018 roku otrzymuje:
FIAT 126 z 1977 roku. Właścicielem jest Pan Krzysztof Szot ze Zdzieszowic.

Dyplom oraz nagrodę KlassikAuto.pl wysyłamy pocztą.

Zapraszamy do udziału w konkursie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje oldtimery i youngtimery. Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Lutego 2019!

A teraz kilka słów o Fiacie:
„Rodzinne związki pokoleniowe Małego „p”
Przygoda z Małym „p” rozpoczyna się w czasach dobrobytu motoryzacyjnego ;-), oraz w momencie, kiedy miałem przyjść na świat. W 1977r. mój Dziadzio, wszedł w posiadanie nowego Fiata 126p 650S. Bielusieńki jak śnieg, z pięknym, rażącym pomarańczowym wnętrzem i bajeranckim radiem Safari, zamontowanym jako dodatkowy Wypas.

Służył mu przez wiele lat i od kiedy ja pamiętam, zawsze przy okazji odwiedzin, jeździłem z nim gdzie się da. Przyszedł czas, że musiał się z nim rozstać i przekazał go moim rodzicom. Kolejne wspaniałe lata spędził „ze mną”, aż do lat 90’. Na nim Tato uczył mnie jeździć jak robiłem prawko. Niestety w 1997r. został sprzedany, a smutek i wspomnienia wracały zawsze, kiedy tylko widziałem podobny na ulicach.

Po wielu latach, kiedy to już sam mogłem decydować o tym, czym chcę jeździć jako „niedzielny” kierowca, rozpocząłem poszukiwania jak najbardziej zbliżonego do naszego „p”.

Trafił się wreszcie prawie taki sam. Mocno go doinwestowałem do obecnego stanu i teraz wsiadając do niego zawsze mi przypomina dziadka i mnie na kolanach.

Mam synka w podobnym wieku. Przy każdej okazji chce ze mną wszędzie jeździć, albo przynajmniej posiedzieć za kółkiem.

Patrzę na niego, słucham jego brum, brum i widzę siebie z przed wielu lat…czwarte pokolenie z „Małym” w tle. Nie przeszkadza, że się czasem popsuje, że wolny… Jest po prostu członkiem rodziny!”

Pozdrawiam Sympatyków KlassikAuto.pl
Krzysztof

Zapraszamy naszych Czytelników, aby opisywać swoje różne historie związane z zabytkową motoryzacją. Ciekawe przypadki nagrodzimy i opublikujemy. A co można u nas wygrać, znajduję się między innymi tu: https://klassikauto.pl/kategoria_gielda/inne/ .

Zapraszamy również do polubienia naszych profili na Facebooku oraz Instagramie. Zgłoszenia należy wysyłać na adres [email protected] . Wysłane zgłoszenie jest równoznaczne z udzieleniem zgody na publikację. I warto zapisać się do naszego Newslettera i subskrybować nasze informacje.