Subskrybuj

Lamborghini

Ogólne informacje

Główna siedziba firmy:
Via Modena, 12
I-40019 Sant’Agata
Bolognese, Włochy

Główny importer w Polsce:
b/d

Muzeum:
Automobili Lamborghini SpA
Via Modena, 12
I-40019 Sant’Agata
Bolognese, Włochy
www.visit-lamborghini.com/#museum


Artykuły dotyczące tej firmy:

Historia marki

Początki istnienia firmy Lamborghini datowane są na rok 1963, a jej założycielem był Ferrucio Lamborghini – producent traktorów, palników olejowych, agregatów do urządzeń klimatyzacyjnych. Jako człowiek bogaty był posiadaczem Ferrari, które miało ciągłe awarie i problemy ze sprzęgłem. Poirytowany tymi awariami zwrócił się ze swoim problemem do samego Enzo Ferrariego, który to zakwestionował kompetencje „traktorzysty”.
W odpowiedzi Ferruccio, chcąc udowodnić, iż zna się na samochodach podkupił kilku fachowców Ferrari i stworzył infrastrukturę do produkcji własnych samochodów. W 1963 r. powstała firma „Automobili Lamborghini SpA”. Znakiem firmowym został byk – znak zodiaku właściciela firmy.
Pierwszym samochodem jaki skonstruował Ferrucio był 12-cylindrowy model Lamborghini 350 GTV, który charakteryzował się tym, iż był bardzo lekki, jak na owe czasy. Jego nadwozie wykonane było w oparciu o szkielet ze spawanych rur aluminiowych, do którego przytwierdzono cienkie aluminiowe blachy. Dzięki temu samochód o długości 4,5 m i z 12-cylindrowym silnikiem pod maską ważył jedynie tonę.

Oficjalna strona WWW: http://www.lamborghini.com/
Dane techniczne, historia