IV Świebodzińskie Spotkanie Miłników Zabytkowej Motoryzacji już za nami. Spotkanie Klasyków odbyło się w dniach 10-11 czerwca 2017 roku. W tym roku zawitało do nas aż 120 załóg motocykli oraz samochodów zabytkowych. W ubiegłym roku liczba załóg plasowała się na podobnym poziomie. Dla naszych zlotowiczów przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Niewątpliwą gratką była prezentacja przygotowana przez gościa honorowego Spotkania, pana Zbigniewa Konieczka, pt. „Czasy Junaka we wspomnieniach: lata 1958-1965″. Pan Zbigniew pracował w Szczecińskiej Fabryce Motocykli Junak na stanowisku kierownika sekcji prób. Dzięki prezentacji zlotowicze mogli dowiedzieć się wielu szczegółów związanych z produkcją tego czterosuwa. Na placu Jana Pawła II przeprowadzaliśmy również konkursy nie tylko dla załóg, ale także dla mieszkańców miasta.

IMG_0512
W kategorii na „najlepszy motocykl”, głosami publiczności zwyciężył Harley-Davidson WLA, „najstarszym pojazdem” oraz „najlepszym pojazdem Spotkania” – okazał się polski Sokół 125 z 1948 roku, „najlepszym pojazdem z krajów Demoludu” została Syrena R20, natomiast w głosowaniu na „najlepszą załogą Spotkania” wybrano właściciela motocykla Ural M-63. O godzinie 16:00 zakorkowaliśmy Świebodzin, bowiem ruszyła parada pojazdów, niemniej korki uliczne tego typu to sama atrakcja. Przejazd zakończyliśmy na Świebodzińskich Błoniach, na których odbywały się również Dni Świebodzina 2017. Pierwszy dzień naszego IV Spotkania zakończyliśmy w rodku wypoczynkowym w Lubrzy.
IMG_0513

Następny dzień Spotkania ma charakter turystyczno-krajoznawczy – to już jest naszą małą tradycją. W niedzielę zwiedzaliśmy muzeum oraz zamek piastowski z połowy XIV wieku w Międzyrzeczu. Budowla obronna jest malowniczo usytuowana na wzniesieniu, w widłach dwóch rzek Obry i Paklicy. Nasze IV Spotkanie Miłników Zabytkowej Motoryzacji zakończyliśmy na terenie fortecznym Ufortyfikowanego Frontu Łuku Odry-Warty (MRU). Zlotowicze poznawali centralny odcinek umocnień pochodzących z lat `30 XX wieku.
IMG_0511

Dziękujemy wszystkim załogom za przybycie i zapraszamy oczywiście w przyszłym roku! Wielkie podziękowania należą się także wszystkim osobom zaangażowanym w organizację IV Świebodzińskiego Spotkania Klasyków

Dziękujemy także wszystkim osobom / firmom, które wspierają nasze zlotowe działania. Drugi raz już patronat medialny nad Spotkaniem objął portal KlassikAuto.pl – pasja i styl – dziękujemy!

Pozdrawiamy Czytelników KlassikAuto.pl i zapraszamy do odwiedzenia Świebodzina
Grupa Klasyki Świebodzin
IMPREZY1 patronat2