W niedzielę jeden z czołowych producentów profesjonalnych lakierów i szpachlówek samochodowych w Polsce zorganizował wydarzenie związane z zakończeniem lata połączone z obchodami 10-lecia wprowadzenia na rynek linii produktów dla klasycznych samochodów. Impreza w założeniu mająca przyciągnąć zaprzyjaźnionych właścicieli old- i youngtimerów – dzięki połączeniu z kolejną edycją #klasykiempomieście, w tym przypadku polegającym na co najmniej dwukrotnym przejechaniu wyznaczoną trasą z centrum Poznania do Komornik – zgromadziło ponad 700 pojazdów!

Na zlocie pojawiły się tak rzadko spotykane auta, jak Horch 830BL, Jaguar 120, ale i NSU RO80 z silnikiem Wankla, Ferrari Testarossa, kampingowy Robur LD 3001, czy jakże popularny kiedyś, produkowany w podpoznańskim Antoninku – Tarpan z przyczepką kempingową z 1979 r. Pojawiło się wiele pojedynczych aut egzotycznych już marek, jak Autobianchi, Mercedes-Benz SEC 500 WALD, Alpine 610, Honda NSX. Nie zabrakło amerykańskich krążowników szos, Hummera H1.

Poza tym, zwyczajowo było sporo kabrioletów Mercedesa z ostatnich 70 lat produkcji, egzemplarzy VW Garbusów, Bullików, olvo, BMW, Porsche, Corvette, Wartburgów, Fiatów, Polonezów itd. Itp.

Impreza skończyła się po 6 godzinach pozostawiając lekki niedosyt, ale i poczucie imponującego rozmachem wydarzenia!

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/