Poradnik z serii „Auto Świat Radzi” opracowany przez Piotra Karczmarczyka i Piotra Wróbla, z pewnością będzie doskonałą pomocą dla osób poszukujących samochodów używanych z rynków zagranicznych.

Ten przewodnik po 12 rynkach: Europy (m.in.: Belgii, Francji, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii) i USA, podzielono na cztery zasadnicze działy. Pierwszy – wprowadza w podstawy zasad wyboru. Drugi dział z kolei opisuje poszczególne kraje, do których zwykle udajemy się w poszukiwaniu używanego pojazdu. Część trzecia – w formie reportażu – ukazuje zalety wycieczki zorganizowanej po samochód do Niemiec oraz ofertę aut poleasingowych, dostępnych na zagranicznych rynkach.

Na koniec czytelnik może poznać przykładowe oferty z: giełd, komisów, aukcji samochodowych i od osób prywatnych. Autorzy tłumaczą, jak bezpiecznie sprowadzić auto i jak załatwić formalności. Oczywiście nie brakuje informacji o kosztach czekających polskiego nabywcę  samochodu za  granicą oraz w kraju.

Warto podkreślić, że zadbano o praktyczne porady i wskazówki do samodzielnej oceny stanu interesującego nas samochodu. Między innymi: jak poprawnie używać miernika grubości lakieru, jak rozpoznać auto powypadkowe oraz popowodziowe.

Osoby zainteresowane motoryzacyjnym rynkiem amerykańskim i kanadyjskim dowiedzą sie także jak dostosować do polskich przepisów samochody sprowadzone z tej części świata.

Książka jest bogato ilustrowana. Polecamy. Do nabycia na stronie Księgarni Internetowej:  literia.pl

auto_uzywane_001 auto_uzywane_003 auto_uzywane_005