W niedzielę 13 sierpnia  2023 r. na węgrowskim rynku odbył się zlot motoryzacyjny Speedwayz 2023. Event zgromadził prawie 300 pojazdów oraz liczną publiczność. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Event 99 zainicjowane przez trójkę przyjaciół: Jakuba, Kamilę i Przemka.

Każda osoba mogła znaleźć coś dla siebie. Pojawiły się samochody i motocykle z całej Polski, zarówno nowe, zabytkowe, zmodyfikowane, jak i te zachowane w stanie oryginalnym. Jakiegokolwiek podziału na naszej wystawie nie uświadczyliście, gdyż wyznajemy zasadę, że „motoryzacja ma łączyć, a nie dzielić”.

Na sam początek wspomnijmy o pojazdach zabytkowych. Można było obejrzeć takie pojazdy, jak: Fiat 125p czy Fiat 126p, czyli poczciwy „Maluszek”. Na samym środku rynku stały razem z nowymi pojazdami dwie klasyczne Syrenki oraz zadbany Volkswagen Garbus. Pojawił się także Opel z przyczepką kempingową w przepięknym błękitnym kolorze. Innymi zabytkowymi pojazdami były starsze motocykle.

Nowsze pojazdy typu: Toyota Supra GR, Subaru BRZ, Mercedes A45 AMG czy nawet Jaguar F-Type R z przepięknym pomarańczowym kolorem, godnie dotrzymywały towarzystwa swoim starszym „kolegom”. Widać było jak bardzo motoryzacja zaczęła się prężnie rozwijać, jak zmieniły się linie nadwozia oraz jakość wykonania.

Wśród pojazdów zmodyfikowanych na naszym zlocie można było zobaczyć zarówno stare projekty z wymienionymi silnikami, których przedstawicielami mogą być Volkswagen Jetta MK2 VR6 , Golf 2 1.8 Turbo czy Seat Toledo VR5 – laureaci trzech różnych konkursów, jak i nowe przerobione auta pokroju Subaru BRZ z bardzo ciekawym pomysłem na dwukolorowe koła. Uwagę przykuwało także czerwone BMW E36, niemalże leżące na ziemi, z dużym, pięknie zgrywającym się z linią nadwozia spojlerem na klapie bagażnika. Nie zabrakło oczywiście na ekspozycji pojazdów takich jak: Corvette C6, Mazda RX8, Mitsubishi EVO X, BMW M4, Porsche 944, Porsche 718 GTS oraz wielu  innych ciekawych modeli samochodów.

Wydarzeniu towarzyszyły konkursy zlotowe m.in. zmiana koła na czas kluczem ręcznym, ułożenie kluczy do skrzynki z narzędziami na czas, najwolniejszy przejazd trasy motocyklem, auto zlotu nowe i stare oraz wiele innych. W sumie nagrodzono 18 osób, a dzięki wsparciu Partnerów czekały na nich bardzo atrakcyjne nagrody. Dodatkowo na odwiedzających rynek czekały food trucki oraz stoiska partnerów. Nie zabrakło animacji dla dzieci w postaci eurobungee, dmuchanych zjeżdżalni oraz słodkości. Podczas eventu przeprowadzona została także akcja charytatywna na Dom Dziecka Rafael.

Gościem specjalnym był Borkoś – ratownik medyczny stołecznego WOPR, który propaguje pomoc medyczną i zwraca uwagę, jak ważne jest natychmiastowe udzielenie pomocy. Edukuje w tym zakresie publiczność w „social mediach”. Na zakończenie odbyła się parada wszystkich pojazdów ulicami miasta Węgrów.

Cieszy nas pozytywny odbiór zlotu motoryzacyjnego wśród uczestników i mieszkańców – to bardzo motywuje do działania. Szczególne podziękowania kierujemy do osób z teamu organizacyjnego – Speedwayz. To efekt pracy ponad 20 osób. Duże brawa dla nich za ich zaangażowanie i pracę – dodają zgodnie organizatorzy z Event 99.

  • Partnerzy wydarzenia: Magic Sushi House, Procodice, Elprobud, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie, Manufaktura Słodyczy Izabela Hanusz, As-auto, Kares Stacja Paliw, Mimar, Restauracja Wałek,Pizzeria Trzech Braci, Ciasteczkowa Mama, ADBL, Fresso, ARCAR Wash- myjnia samochodów osobowych dostawczych i ciężarowych, AUTO SPA BASTI, DS usługi inżynierskie Dariusz Solka, PK-MOT Producent apteczek samochodowych, Miasto Węgrów, Węgrowski rodek Kultury
  • Partnerzy medialni: KlassikAuto.pl, Radio dla Ciebie, Tygodnik Siedlecki, Głos Węgrowa i Okolic, Głos Sokołowa i Okolic.

Pozdrawiamy KlassikAuto.pl
Stowarzyszenie Event 99
Zdjęcia: C. Starzyński, P. Pełszyk, S. Jastrzębski

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/

Więcej zdjęć na do obejrzenia na profilu na Facebooku Organizatora: https://www.facebook.com/stowarzyszenie.event99