W niedzielę 24 września 2023 roku odbędzie się II Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Na widzów czeka dobra zabawa, uczta dla oczu i możliwość rozmowy z pasjonatami starych aut.

Wg itinerera 

Zlot odbędzie się w Czechowicach-Dziedzicach na parkingu przy basenie „Wodnik”. Spotkanie klasyków rozpocznie się o godzinie 12:00 rajdem turystycznym wg itinerera strzałkowego po gminie Czechowice-Dziedzice. O godzinie 14:00 rozpocznie się uroczysta prezentacja wszystkich załóg i wystawa pojazdów. Na uczestników czekają liczne konkurencje motoryzacyjne i konkurs na najładniejsze auto oraz puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Konkursy

Około godziny 16:00 zostaną ogłoszone oficjalne wyniki rajdu turystycznego, konkursu na najlepsze przebranie z epoki pojazdu i na najładniejsze pojazdy w kilku kategoriach:

  • Puchar Burmistrza
  • Najładniejszy pojazd zlotu
  • Najładniejszy pojazd produkcji polskiej – nagroda specjalna KlassikAuto.pl
  • Najładniejszy pojazd produkcji zagranicznej
  • Najładniejszy pojazd produkcji amerykańskiej

Dodatkowo z okazji 50-tych urodzin FIATA 126 odbędzie się Puchar FIATA 126 zarówno podczas rajdu turystycznego, jak i konkursu piękności. Podczas zlotu podziwiać będzie można również pojazdy biorące udział w tegorocznej Wielkiej Wyprawie Maluchów do Monte Carlo.

Ramowy program zlotu:

  • 11:30 – otwarcie biura zlotu (odbiór dokumentów)
  • 12:00 – Rajd Turystyczny wg itinerera strzałkowego (dla chętnych uczestników)
  • 14:00 – Uroczysta prezentacja załóg, konkursy i wystawa pojazdów
  • 16:00 – Uroczyste ogłoszenie wyników i zakończenie zlotu

Zapisy dla uczestników odbywają się poprzez wypełnienie formularza online na stronie www.zlot.wczechowicach.pl. Impreza otwarta jest dla wszystkich pojazdów, zarówno samochodów, jak i motocykli, czy motorowerów spełniających regulaminowe kryterium wieku, zatem w części stacjonarnej mogą wziąć udział także ci, którzy zdecydują się na przyjazd w ostatnim momencie.

Organizatorem zlotu jest Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren, których imprezy motoryzacyjne goszczą w Czechowicach-Dziedzicach kolejny już raz. W minionych latach mieszkańcy regionu mogli podziwiać pojazdy zabytkowe podczas pierwszej edycji czechowickiego zlotu, a także piękne Syrenki, Dacie, poczciwe Maluchy, Duże Fiaty i inne zabytki pod salonem BHP Safety First (przy DK 1) podczas Śląskiego zlotu Syren oraz Zlotu samochodów z lat 70 (i nie tylko).

Film z I czechowickiego zlotu pojazdów zabytkowych:

https://youtu.be/EFe9ughL7o0?si=UkyAvbchXzGeCQQ1

Zapraszam Czytelników KlassikAuto.pl
Paweł Soszka
Tel. 606 110 158
e-mail: [email protected]

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/