Przyjemnie jest wejść do samochodu wypełnionego jednym z naszych ulubionych aromatów, może to być wanilia, konkretny owoc czy mieszanka zapachowa. Poruszanie się autem także staje się wtedy bardziej komfortowe. Należy jednak wiedzieć, jaki zapach wybrać, aby pachniał pięknie, ale przez długi czas, bo w tej kwestii wiele rodzajów odświeżaczy powietrza do samochodu nie spełnia wymagań i oczekiwań klientów. Dziś przedstawimy siedem przykładów zapachów, na które możesz postawić, między innymi produkty marki California Scents.

Jaki zapach do samochodu wybrać?

Warto chwilę zastanowić się nad tym, jaki zapach do samochodu byłby odpowiednim. Trzeba tutaj wziąć pod uwagę własne preferencje, ale także jakość samego odświeżacza, który powinien oferować trwałość przynajmniej przez kilka tygodni. Zazwyczaj jest tak, że podczas tankowania paliwa czy zakupów spożywczych kątem oka dostrzeżemy popularne „choinki”, kupimy jedną, a po dwóch dniach od zawieszenia będą tylko ozdobą, a nie odświeżaczem. Czas to zmienić, z pomocą przyjdą zapachy California Scents, ale o tym za chwilę. Sprawdź teraz dokładnie, jakie rodzaje zapachów samochodowych możemy wyróżnić.

Zapach typu choinka

Najpopularniejszy wybór wśród kierowców, przyjmujący nie tylko formę świątecznego drzewka, tak naprawdę każda kartonowa zawieszka na sznureczku lub gumce nazywana jest przez użytkowników „choinką”. W tym przypadku zapach utrzymuje się na papierze o strukturze zatrzymującej jego cząsteczki, niestety nie jest to trwałe rozwiązanie, bo już po kilku dniach widać znaczący spadek intensywności zapachu.

Kuleczki żelowe w woreczku

Kolejne popularne rozwiązanie, ponieważ najczęściej dostępne na stacjach benzynowych, czyli kuleczki żelowe w woreczku. Z pewnością jest to lepszy wybór od „choinek” pod względem trwałci zapachu, ten uwalnia się stopniowo, jednak na początku jest bardzo intensywny, co może niekorzystnie wpływać między innymi na dzieci i osoby z chorobą lokomocyjną. Woreczek montuje się na lusterku wstecznym, co prawdopodobnie będzie dekoncentrować kierowcę podczas jazdy po zakrętach lub nierównej drodze.

Zapach żelowy z przyssawkami

Delfin, jaszczurka, słonik, truskawka – to tylko kilka dostępnych kształtów, jakimi producenci raczą nas w przypadku żelowych przyssawek zapachowych. Te odświeżacze powietrza z pewnością urozmaicą wnętrze, oferują także odpowiednią trwałość i intensywność. Jednak przyssawka z pozoru stabilna, często odpada z szyby. Dzieje się tak, gdy ta zaparuje lub mocno się schłodzi, problemu z tym nie powinno być latem.

Zapach w płynie

Tym razem zapach w płynie, który został zamknięty w szklanej buteleczce. Rozwiązanie z pewnością przyjazne dzieciom i dorosłym, wydzielany zapach nie jest bowiem bardzo intensywny. Tańsze produkty tego rodzaju mają jednak kilka mankamentów, przede wszystkim często przeciekają za sprawą zakrętki w postaci korka, która z założenia ma być nasączona płynem. Może to spowodować pojawienie się trudnych do usunięcia, tłustych plam na tapicerce czy desce rozdzielczej.

Puszki California Scents

Zapach California Scents dostępny w sklepie ShiningCar to połączenie odpowiedniej intensywności z trwałcią. Produkty te zostały wykonane tak, aby oferować przyjemny dla nosa aromat przez wiele tygodni, nawet do trzech miesięcy. Puszka tego odświeżacza zawiera trzy nasączone drzewka cedrowe, aby zapach mógł się unosić, pokrywa jest wentylowana. Produkt marki California Scents ma funkcję zmiany intensywności zapachu, wkłada się go na przykład pod siedzenie. Nie widać go, a czuć i to przez wiele dni.

Zapach do samochodu zawsze jest dobrym rozwiązaniem. W końcu każdy chce, aby w jego aucie pięknie pachniało. Warto jednak stawiać na konkretne, odpowiednio intensywne i trwałe rozwiązania, takie jak między innymi zapachy California Scents, aby nie płacić ciągle za popularną choinkę, która i tak po kilku dniach przestaje pachnieć.