Imprezę MotoClassic Wrocław 2013 odwiedziłem w tym roku w sobotę. Pojawiliśmy się na miejscu przed godziną 11:00 – zależało mi bardzo, aby być świadkiem prób sprawnościowych zabytkowych pojazdów, które niebawem miały się rozpocząć.


Była to świetna okazja do zrobieniu kilku cennych ujęć klasyków w ferworze walki na specjalnie przygotowanym torze przez organizatorów zlotu. Po próbach sprawnościowych przyszedł czas na oglądanie (i rzecz jasna w moim przypadku: fotografowanie) najciekawszych według mnie egzemplarzy, które pojawiły się na zlocie.

Jako, że cenię detal i szczegóły – był to dla mnie raj na ziemi! Bardzo ucieszyła mnie informacja o wprowadzeniu dodatkowej kategorii wiekowej pojazdów, aż do roku 1980. Dzięki temu można było zobaczyć wiele ciekawych egzemplarzy z lat 50, 60 i 70 –tych, które wcześniej nie mogły się pojawić na Moto Classic.

Oprócz standardowo odpicowanych i odrestaurowanych klasyków pojawiło się kilka aut, tzw. „Barn Find”, czyli aut odnalezionych po latach w stodołach, garażach itd. Na moich zdjęciach można zobaczyć wspaniałego amerykańskiego Studebaker`a, który był praktycznie kompletny! Niestety nie udało mi się uzyskać informacji, czy obecny właściciel ma zamiar go odrestaurować.

Impreza Moto Classic Wrocław jest wpisana u mnie w kalendarzu imprez, które będę cyklicznie, co roku odwiedzać. Polecam i zapraszam wszystkich na ten zlot za rok – na prawdę warto!

Tekst oraz zdjęcia: Bartosz Mikołajczyk http://www.facebook.com/BartoszMikolajczykPhotography

Od Redakcji:
Zlot pojazdów zabytkowych MotoClassic Wrocław 2013 odbył się w dniach 16-18 sierpnia 2013 na Zamku Topacz, położonym w miejscowości Ślęza, zaledwie 15 minut od centrum Wrocławia.

Pierwszy dzień poświęcono rajdom. Stare auta ścigały się na specjalnie przygotowanym torze. Na kolejne dni organizatorzy zapewnili szereg atrakcji na miejscu m.in. kącik zabaw MotoMalucha, MotoJarmark, kiermasz ciast, Retro Grill, pokazy grup rekonstrukcji, plenerowe występy oraz koncerty. Ponadto można było spotkać zawodników sportowych oraz historyków motoryzacji.