18 000 odwiedzających, 500 000 m2 terenu w sercu Dolnego Śląska, czyli na zamku Topacz, wypełniły pojazdy wszelkiego rodzaju, od tych pierwszych modeli, po najnowsze propozycje samochodów elektrycznych. Nie brakowało uczestników spoza granic Polski. MotoClassic Wrocław  to wyjątkowa impreza motoryzacyjna, a jubileuszowa – dziesiąta edycja w 2019 r. należy z pewnością do udanych, której klimat i atmosferę nie tak łatwo wyrazić słowami.

Impreza odbyła się w weekend, od 15 do 18 sierpnia. Wypełniły ją liczne atrakcje. Pierwsze dwa dni przeznaczono dla uczestników, w tym w programie znalazły się spotkania integracyjne, rajd według itinera oraz wielka parada samochodowa na wrocławskim rynku.

Sobota i niedziela były otwarte dla publiczności. Pojazdy wszelkiego rodzaju można było podziwiać w specjalnie wydzielonych strefach: wojskowej, samochodów terenowych, prezentacja pojazdów z napędem na cztery koła i do pokonywania wszelkich możliwych przeszkód, samochody sportowe oraz kolekcje zabytkowe marek: Mercedes, Jaguar i Bentley. Prezentowano samochody w dwóch głównych kategoriach wiekowych włącznie od 1886 r. do 1960 oraz z lat 1960-1990. Odbywały się konkursy elegancji, konkursy prób sprawnościowych na specjalnie zaaranżowanym torze wyścigowym oraz liczne spotkania dla kolekcjonerów.

Dodatkowo otwarta była wystawa w Muzeum Motoryzacji Topacz, pokazy sprzętu i umundurowania grup rekonstrukcji historycznych. W specjalnej strefie pod nazwą MotoBranża prezentowane były różne usługi i produkty związane z motoryzacją. Organizatorzy zadbali o doskonałe warunki dla uczestników i publiczności włącznie z atrakcjami dla dzieci, zabawami, i równie świetnym zapleczem gastronomicznym. Jednym słowem – idealna przestrzeń i okazja do zachwytów nad historią rozwoju motoryzacji.

Liczba eksponowanych pojazdów była oszałamiająca.

MotoClassic Wrocław to wielka gratka dla miłników motoryzacji, wielbicieli klasycznych pojazdów.  Zapraszamy do obejrzenia (po wielu selekcjach) krótkiej relacji fotograficznej, i oczywiście – do wpisania już w swój kalendarz obowiązkowej wizyty na Zamku Topacz w 2020 r.