W tym roku jubileuszowa, X edycja odbędzie się w dniach 26 – 27 sierpnia, w Zamku Topacz koło Wrocławia. Z miłci do motoryzacji, zarówno tej zabytkowej jak i współczesnej, będzie można odbyć spacer po 50 hektarowym terenie Zamku Topacz, na którym prezentowane będą klasyczne i pięknie odrestaurowane pojazdy z lat 1886 – 1990 oraz ich współcześni następcy.

W trakcie tegorocznej edycji MotoClassic Wrocław obejrzymy pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od wspaniałych zabytkowych modeli, poprzez najnowsze i najgorętsze premiery współczesnych marek, po sektor produktów i usług motoryzacyjnych.

Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Alpine, Lamborghini, Land Rover czy Mercedes.

Podczas zlotu będzie można obejrzeć nigdy dotąd nie prezentowaną kolekcja samochodów Lamborghini w towarzystwie współczesnych reprezentantów tej marki.

Wydarzeniem specjalnym będzie zaprezentowanie niesamowitej kolekcji Karmann Ghia Club Polska, składającą się z aż 25 załóg, prezentujących pojazdy z roczników od 1955 do 1975 roku, w wersji coupé oraz cabrio.

Wyjątkowym gościem imprezy będzie również Casual Car Club z Warszawy, który zrzesza właścicieli naprawdę wspaniałych klasyków. Jakimi modelami zachwycą nas w tym roku pozostanie niespodzianką.

Już po raz kolejny, ponadczasowe Mercedesy spod znaku Pagoda, odwiedzą MotoClassic Wrocław, w tak licznej reprezentacji W113 Pagoda SL Klub Polska. Zlot to wspaniała okazja, żeby obejrzeć te niezwykłe egzemplarze i poznać ich wyjątkowych właścicieli.

Tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław uświetni także kolekcja legendarnej marki Alpine, zaprezentowanej przez Alpine Centre Katowice, salon oferujący kultowe samochody francuskiej marki Alpine. Gościem specjalnym będzie znany na całym świecie kolekcjoner i miłnik tych francuskich aut Jürgen Clauss.

Wśród prowadzących imprezę pojawią się nazwiska, których nie trzeba przedstawiać prawdziwym fanom motoryzacji: Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski, Patryk Mikiciuk, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel.

Jedną z pierwszym atrakcji dla uczestników zlotu będzie niewątpliwie rajd do Muzeum Motoryzacji WENA w Oławie, które będąc naszym tegorocznym partnerem przygotowuje w ramach MotoClassic Wrocław otwarcie wystawy specjalnej.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzony zostanie tradycyjnie już pokaz pojazdów w Konkursie Elegancji. Legendarny polski scenograf Allan Starski przewodniczący Komisji Konkursu Elegancji oceniającej stylizację pojazdów oraz ich załóg w oparciu o epokowe kostiumy i atrybuty epoki.

Sportowych emocji w trakcie trwania imprezy dostarczą próby sprawnościowe zabytkowych pojazdów przeprowadzane na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym, gdzie uczestnicy zlotu będą brali udział w konkurencji przejazdu na regularność, walcząc o trofea i miejsca na podium.

Prezentacji zabytkowych pojazdów na dwóch scenach towarzyszyć będą atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, a także strefa foodtrucków.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na scenie, w niedzielę 27 sierpnia.

BILETY dostępne w sprzedaży online przez stronę internetową motoclassicwroclaw.pl oraz w dniach trwania imprezy na terenie Zamku Topacz. Do końca lipca obowiązuje specjalna, przedsprzedażowa cena.

ZGŁOSZENIA uczestników przyjmowane są do końca lipca, przez formularz na stronie internetowej organizatora.

www.motoclassicwroclaw.pl