Dokładnie 11 miesięcy temu Mateusz Świątkowski z „WTC Watch This Car” zorganizował Spontaniczne Wietrzenie Klasyków przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu w Poznaniu – KlassikAuto.pl. W ostatnią niedzielę lutego 2024 r., po godz. 12:00 ogłosił w socjalmediach, że wykorzystując wyjątkową tej zimy bezdeszczową, ciepłą i suchą niedzielę – chętni mogą spontanicznie spotkać się na stacjonarnym spocie #KlasykiemPoMieście przy Stadionie „Golęcin”.

Odbyło się ono w tym samym miejscu, co rok temu (gdyby nie archiwalny artykuł w „KlassikAuto.pl” – pewnie nie pamiętałbym o zeszłorocznej akcji!).

Lista obecności

Rok temu przyjechały ciekawe samochody, w tym też było sporo smaczków. Lancia Thesis 2,4 JTD z ostatniego miesiąca produkcji (listopad 2009 r.) z bordowym wnętrzem, fotelami „Poltony Frau”, prawdziwym drewnem i pierwszymi seryjnie montowanymi tylnymi lampami LED! BMW popularnej serii 3, lecz w wersji Individual z oryginalnym różowym lakierem specjalnym „Fashionrot”. 2 x Audi S6 2,2T (C4) – proszę bardzo. Audi S8 z V8 pod maską? Jest. Marka Opel była reprezentowana przez 2 egzemplarze. Oba bez grama rdzy, co jest naprawdę niezwykłe dla tych modeli: Omega A 2,0i CD kombi w wersji „Diamond” i Calibra 2,0i z 1992 r. Mercedes Benz CLS 63 AMG i BMW M5? Obecni. Skoda Favorit LX, Saab 900i, VW Transporter T3, Trabant 601, parę przedstawicieli JDM i AmCarów – też byli!

Bardzo cieszy liczny udział pasjonatów starszej motoryzacji na spontanicznie zorganizowanym spocie. Może oznacza to, że sezon rozpoczyna się miesiąc wcześniej niż rok temu, a na pewno – że zmiany klimatyczne stały się niezaprzeczalnym faktem…

Kalendarz KlassikAuto.pl

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe zgłoszenia i zapraszamy Organizatorów do:

Jednocześnie zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest on na bieżąco uzupełniany!