Lincoln Mark VIII
Rok produkcji: 1993
Silnik o pojemności: 4,6l i mocy 280 KM

Zapewne wielu z Was ma swój wymarzony model samochodu. Podobnie było ze mną – Lincoln Mark VIII to samochód, o którym marzyłem od najmłodszych lat. Ogromny sentyment do tego samochodu odziedziczyłem po tacie, który posiadał dokładnie taki sam model w latach 1998-2007. Spędziłem w nim praktycznie całe swoje dzieciństwo.

Model, który był w posiadaniu naszej rodziny różnił się od mojego obecnego Marka m.in. kolorem (był czarny) oraz tym, że posiadał szyberdach i telefon.

Oczywiście oprócz sentymentu wpływ na moją decyzję o zakupie miało przekonanie, że jest to jedno z najpiękniejszych coupe, o ponadczasowym wyglądzie, którego sylwetka nie nudzi się pomimo upływu czasu. Piękne oraz wyśmienicie wykonane wnętrze z dywanikami grubszymi od tych, które można znaleźć w domu sułtana Brunei. Oryginalne pneumatyczne zawieszenie, które sprawia, że samochód płynie po drodze, wybierając przy tym wszystkie nierówności. Zastosowanie nowinek technicznych, którymi dopiero niedawno chwaliły się wielkie europejskie koncerny motoryzacyjne, takie jak chociażby system Coming/Leaving Home oraz wiele innych. To wszystko w połączeniu z wyśmienitą jednostką V8, która niesamowicie brzmi i daje wiele frajdy z jazdy powoduje, że Lincoln Mark VIII jest dla mnie samochodem niemalże idealnym.

Mógłbym i dużo mówić pisać o jego zaletach, ale mam nadzieję, że te kilka zdań najlepiej odzwierciedla moje zamiłowanie do tego samochodu.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Karol Lenczyk z Gorzyc

PS. Obecnie samochód czekają kolejne prace renowacyjne.

Od Redakcji: Opiszcie swoje auto. Wyślemy Wam nagrodę.