Dziś (26 marca 2023 r.) na parkingu przed legendarnym Stadionem Lekkoatletyczno-Żużlowym (Golęcin) w Poznaniu odbył się pierwszy w tym roku spot organizowany przez „WTC Wath This Car”: Spontaniczne Wietrzenie Klasyków Przed Oficjalnym Rozpoczęciem Sezonu.


WTC Wath This Car

Od 2 lat „WTC…” organizuje #klasykiempomiescie i #fotospot, polegający na kilkukrotnych przejazdach po Poznaniu wyznaczoną trasą. Ta cykliczna, bardzo popularna impreza gromadziła nawet 300 uczestników, ale tego roku, ze względów pogodowych – spontanicznie odbyła się dopiero teraz i to w zmodyfikowanej formule: przyjazdu na parking.
Foto: P1017506 P1017505

Lista obecności – Lancia Delta HF Integrale

Przyjechało około 20 samochodów, ale niewątpliwą sensację wołała Lancia Delta HF Integrale, która po drobiazgowej i fachowej odbudowie, przejechawszy 700 kilometrów – drugi raz zagościła na jakimkolwiek spocie! Uczestnicy ze zdziwieniem zauważyli, iż Lancia jest nieco niższa i jakby mniejsza od obok parkującego Fiata Uno! Nie mniej, kolor i legenda mistrzowskiej rajdówki zrobiła niewątpliwy efekt WOW!

Tarpan to też sentyment

Kolejnym sensacyjnym pojazdem był Tarpan z 1988 roku, wersja przejściowa z silnikiem S21 o pojemności 2.130 cm3. Ciekawostką jest m.in. „worek” na płyn do spryskiwaczy, wyglądający, jak cewnik i wtyczka 12V w komorze silnika do podłączania lampki w razie konieczności wykonania naprawy w nocy. W kabinie z kolei jest popielniczka, ale brak zapalniczki! A więc konstruktorzy pomyśleli o tym, aby ewentualny palacz nie śmiecił niedopałkami rzucanymi na jezdnię! Samochód ciężarowo-osobowy jeszcze w zeszłym roku był wykorzystywany do codziennej pracy. Aktualny właściciel mieszka w Antoninku, obok byłej Fabryki Samochodów Rolniczych „Polmo”, a więc Tarpan powrócił w do swego matecznika!

Atmosfera była jak zawsze wspaniała i bardzo miło było zobaczyć znajome twarze po zimowym śnie! Na pewno kolejne spoty będą nie mniej liczne i popularne, niż te z lat 2021-2022!

Kalendarz imprez motoryzacyjnych

Zgłaszajcie swoje imprezy motoryzacyjne do naszego kalendarza. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Zapraszamy do regularnego odwiedzania największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Jest na bieżąco uzupełniany! Zapraszamy również do uzyskania naszego „Patronatu medialnego” – info

Foto: WTC Wath This Car