W dniach 13-14 czerwca 2015 roku miałem okazję wziąć udział, na specjalne zaproszenie, w zlocie pojazdów z zzasów PRLu i innych.


Impreza odbyła się w Wieliczce, a zorganizowana była przez miłnika klasyków, Zbyszka Kotarbę i Agencję Reklamową Elefant.

Zlot został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Wieliczki. Hitem zlotu była tak zwana „Randka w ciemno” – czyli spotkanie dwóch miłników pojazdów zabytkowych ,,Waldemara z Niemiec i Julity z Angli”.
Wstęp na zlot kosztował 50 zł, a w cenie tej była ładna koszulka i dobre jedzonko. Każdy mógł zwiedzić tężnię solną w Parku Wieliczka, w którym był ten zlot.


Pierwszych 50 uczestników zlotu miało i okazję zwiedzić Kopalnię Soli. To był zlot połączony z typową rekreacja, a najlepsze było to, że nocleg był w fajnym miejscu, w domkach nad jeziorem w Jurkowie. Odbył się tam „wieczorek zlotowy” we wspaniałym rodku rekreacyjnym. Można było i skorzystać z jazdy rowerkami wodnymi.

Uczestników zlotu było około 70. Ciekawym punktem programu była możliwość obejrzenia na żywo Fiata kabrio tzw. jamnika, którym był wożony Papież po Krakowie. Ciekawie wyglądał również pokaz Amfibii o konstrukcji na podzespołach Malucha.

Na zakończenie zlotu każdy otrzymał wspaniały dyplom zlotowy z wklejonym osobistym zdjęciem i pojazdem.
Dla mnie osobiście był to wspaniały zlot. Fajne były elementy zwiedzania i sam wypoczynek.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Zostały miłe wspomnienia. Wracamy wypoczęci do swoich domów.

Pozdrawiam miłników portalu KlassikAuto.pl
Waldemar Preis