W latach dwudziestych i trzydziestych XX wieku były jednymi z najpiękniejszych, największych i najbardziej zaawansowanymi technicznie.


W latach 1921 – 1941 wyprodukowano ich około 1.800 sztuk, do czasów obecnych zachowało się 160 sztuk tych fascynujących samochodów.

Samochody Maybach stanowią osobny rozdział w historii motoryzacji. W przepięknym stylowym wnętrzu w bardzo wysmakowanym i eleganckim stylu zaprezentowana jest kolekcja państwa Anny i Helmuta Hofmann. Aż trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od jednego Maybacha – SW38 Pullman Cabriolet z 1988 roku. Obecnie można oglądać 20 samochodów Państwa Hofmann oraz auta użyczone muzeum przez właścicieli. Wiele z prezentowanych samochodów uczestniczyło w konkursach elegancji organizowanych w Europie i Ameryce, gdzie zdobywało trofea dla najładniejszego samochodu.

W muzeum zaprezentowano też historię produkcji silników i skrzyń biegów. Firma Maybach produkowała silniki do pociągów, czołgów (Tygrysy) i Zeppelinów (które swój początek miały nad jeziorem Bodeńskim). 13 czerwca 2009 roku otwarto to prywatne muzeum, gdzie zgromadzono pamiątki z dawnej świetności firmy – jest to największa na świecie kolekcja samochodów Maybach.

Muzeum jest przepięknie urządzone, auta są ciekawie wyeksponowane, a historia samochodów Karla i Wilhelma Maybach szczegółowo przedstawiona i udokumentowana.

W sezonie letnim muzeum czynne od wtorku do soboty od godziny 10.00 do 17.00, w sezonie zimowym (02.11 – 30.04) czynne od godziny 11.00

Bilet normalny – 8,50 €
Dzieci i studenci – 4,50 €
Dzieci poniżej 6 roku życia – bezpłatnie

Możliwość robienia zdjęć – 2,50 €

Adres: Holzgartenstraße 8, 92318 Neumarkt in der Oberpfalz, Niemcy