W detailingu samochodowym chodzi o utrzymanie wysokiej jakości wykończenia powierzchni karoserii poprzez szereg wspólnych działań, które sprawią, że Twój pojazd będzie wyglądał tak dobrze jak wtedy, gdy pierwszy raz wyjechałeś nim z salonu. W dzisiejszych czasach dbanie o samochód stało się bardzo ważnym aspektem podstawowej konserwacji auta.

Najczęściej obejmuje czyszczenie oraz odnawianie samochodu do najwyższej możliwej jakości wykończenia. Dlatego też nie potrzebujesz profesjonalisty. Z podstawową wiedzą jesteś w stanie zadbać o swój pojazd samodzielnie. Aby móc zatroszczyć się o swoje auto w odpowiedni sposób, będziesz potrzebować odpowiednich produktów oraz akcesoriów do polerowania.

Gąbki i ręczniki

Te akcesoria to jedne z dwóch najważniejszych narzędzi. Chociaż użycie gąbek do czyszczenia karoserii samochodu budzi wiele kontrowersji, ich właściwości chłonne sprawiają, że idealnie nadają się do nanoszenia piany na jej powierzchnię. Ponieważ głównym problemem związanym z używaniem gąbek są miniaturowe ślady wirowania i lekkie zadrapania, powinieneś ich używać na powierzchniach, które nie są łatwe do zarysowania. W przypadku bardziej delikatnych części ręczniki – szczególnie te z mikrofibry będą lepszym rozwiązaniem. Ściereczki te doskonale nadają się do czyszczenia jak i późniejszego suszenia samochodu. Polecamy zapoznać się z szeroką ofertą na stronie sklepu ekemichal.pl.

Tkaniny skórzane

Kolejnym przydatnym akcesorium do polerki samochodowej jest materiał. Profesjonaliści wykorzystują prawdziwą skórę zamszową w swoich zabiegach z różnych powodów. Między innymi materiały te zapewniają optymalną chłonność. W zależności od rodzaju posiadają właściwości superchłonne, co pozwala na szybkie wysuszenie powierzchni. Materiał zamszowy staje się jeszcze bardziej gładki i miękki, gdy jest mokry. Oczywiście produkty z naturalnej skóry mają również swoją wadę. Są oczywiście droższe i z czasem mogą stracić wszystkie swoje zalety.

Profesjonalne produkty czyszczące

Wybór najlepszych produktów do pielęgnacji samochodów zazwyczaj wiąże się z wyborem spośród szerokiej gamy profesjonalnych środków czyszczących, które pomogą Ci skutecznie wyczyścić każdy zakamarek pojazdu. Mogą to być mydła, sprzęt do mycia samochodów, szampony, pasty do samochodów, wosk samochodowy, uszczelniacze i wiele innych. Sekretem jest wybór tych produktów, które mają najlepszy skład chemiczny. Idealnie byłoby, aby środki te były odporne na brud, a jednocześnie nie zawierały silnych środków czyszczących. Zbyt mocne produkty mogą sprawić więcej problemów niż pożytku.

Szczotki

Są przypadki, kiedy brud wyraźnie zgromadził się we wszelkiego rodzaju zakamarkach, których zwykłe czyszczenie za pomocą ręczników i gąbek nie jest w stanie dosięgnąć. Nawet jeśli używasz najlepszego sprzętu do detailingu samochodów wraz z rozwiązaniem zaprojektowanym do rozpuszczania wiązań chemicznych tego lepkiego bałaganu, nadal będziesz potrzebować naprawdę solidnej szczotki, aby pozbyć się uporczywego brudu.

Wosk

Każdy, kto dba o pojazd – profesjonalista, czy nie, musi mieć dobry wosk samochodowy w swoim arsenale materiałów do autodetailingu. Dzieje się tak, ponieważ ten produkt jest tym, co wielu może uznać za wykończenie długiego i żmudnego procesu czyszczenia i przywracania jakości lakieru każdego pojazdu. Doskonały wosk samochodowy to taki, który nie tylko zapewnia Twojemu samochodowi wyjątkowy połysk, ale także pomaga chronić jego powierzchnię przed szkodliwym promieniowaniem UV, cząstkami kurzu oraz brudem. Woski zapewniają śliską warstwę ochronną, dzięki czemu nawet większe zabrudzenia można łatwo usunąć za pomocą zwykłej chusteczki.

Polerka samochodowa

Polerka samochodowa może poprawić estetyczny wygląd każdego samochodu. Możesz wypolerować wybrany lakier lub wosk tradycyjną metodą ręczną z wykorzystaniem pasty polerskiej. Problem polega na tym, że nigdy nie można mieć pewności co do spójności nacisku wywieranego na każdy ruch ręki. Jeśli ciśnienie nie jest stałe, będziesz mieć sekcje w samochodzie, które będą wyglądać bardziej mglisto niż reszta. Używanie polerki samochodowej może pomóc w równomiernym i konsekwentnym nakładaniu materiałów do detali samochodowych, takich jak wosk samochodowy, w całym pojeździe. Wybierając maszynkę do polerowania samochodu, należy zwrócić uwagę na zmienne ustawienia prędkości. Pozwala to wywierać większą kontrolę nad prędkością polerki samochodowej.

Dbanie o pojazd w domowym zaciszu może być przyjemne i odstresowujące. Jeśli lubisz majsterkować przy swoim samochodzie, na pewno rozważałeś samodzielne zadbanie o karoserię.