Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Listopada 2022, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2022.
Tytuł KLASYK LISTOPADA 2022 roku otrzymuje:

Mazda MX-3 z 1996 roku. Właścicielem jest Pan Rafał Los z Milicza.
Dyplom oraz nagrodę wyślemy pocztą.

Zapraszamy do udziału w zabawie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje klasyki do konkursu! Przyjmujemy zgłoszenia do konkursu na Klasyk Lutego 2023. Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected] 

A w aktualnym konkursie na Klasyk Grudnia 2022 oddać głos można tutaj: https://klassikauto.pl/klasyk-roku/

Moja Mazda już prawie staje się youngtimerem. Jest z 1996 roku Posiada silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 107 KM. W kolejnym roku z pewnością otrzyma już „żółte tablice”. Jestem fanem tej marki a to jeden z kilku samochodów, które posiadam. Ten egzemplarz jest w naprawdę dobrym stanie, jak na swój wiek oczywiście. Na drogach już go praktycznie nie ma. Może jest to spowodowane tym, że ludzie „bali” się aut japońskich lub tym, że Mazdy korodują….

MX-3 sprowadziłem z Niemiec w 2014 roku ze stanem licznika kilometrów: 150 tys. Dziś ma już przejechane 200 tys. kilometrów. Posiada sprawną klimatyzację, wspomaganie, szyby i lusterka elektryczne, centralny zamek z pilota oraz domykanie szyb. Wyposażenie zostało uzupełnione o oryginalny pakiet dokładek z modelu z silnikiem V6 jeszcze w Niemczech. Dołożony jest też spojler z trzecim światłem stopu firmy ATH. Dodatkowo zamontowane zostały również dwie rozpórki OE Mazdy oraz tylna, górna w celu usztywnienia karoserii. Zrobiłem zabezpieczenie antykorozyjne po zakupie i co roku je doglądam i uzupełniam. Samochód służy mi do codziennej jazdy, bo życie jest za krótkie, aby jeździć nudnym samochodem.

Serdecznie pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Rafał Los