Wybierając sposób finansowania samochodu, wielu przedsiębiorców zastanawia się co wybrać – leasing czy wynajem długoterminowy? Na czym polegają te formy? Którą wybrać? Podpowiadamy.

Leasing – co to takiego?

Leasing to popularna forma finansowania aut, zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Pierwszym jego elementem jest konieczność wpłacenia wkładu własnego. Następnie ustalane są raty leasingu i czas jego trwania. Po zakończeniu istnieje możliwość wykupu pojazdu na własność. Jest to forma, która daje dosyć dużą swobodę w zakresie użytkowania – nie ma tutaj na przykład limitu kilometrów. Wybierając samochód, który nam odpowiada, po zakończeniu umowy, możemy go mieć na własność. Wynajem długoterminowy samochodów jest nieco podobny, jednak przed wyborem finansowania, warto dowiedzieć się więcej o każdej z tych form.

Na czym polega wynajem długoterminowy?

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu, bowiem ta forma ma też sporo plusów. Najem różni się od leasingu przede wszystkim tym, że po zakończeniu umowy, pojazdu nie można wykupić. Poza tym, wynajem długoterminowy aut nie wymaga wniesienia wcześniej wkładu własnego. W tej formie finansowania mamy do wyboru sporo opcji dodatkowych, jak chociażby serwisowanie, ubezpieczenia, a nawet wymiana opon. Jest to bardzo wygodne dla kierowców, którzy nia mają czasu na to, żeby osobiście zajmować się przeglądami technicznymi. Należy pamiętać, że wysokość raty w wynajmie długoterminowym jest po części uzależniona od limitu kilometrów.

Decydując się na wynajem auta pamiętajmy o wyborze firmy, która posiada w tym zakresie atrakcyjne oferty. Świetnie sprawdzi się chociażby Car_Lease Polska z szeroką gamą samochodów – każdy znajdzie tutaj pojazd dopasowany do swoich potrzeb.

Kto powinien skorzystać z leasingu?

Leasing to opcja dla każdego, kto chce po zakończeniu umowy nabyć auto na własność. Sama swoboda użytkowania pojazdu jest też w przypadku tej formy zdecydowanie większa. Nie ma tutaj chociażby limitu kilometrów. Pamiętajmy jednak, że do finansowania w leasingu konieczna jest wpłata wkładu własnego, co może sporo osób zniechęcić.

Dla kogo jest wynajem auta?

Wynajem długoterminowy samochodów polecany jest każdemu, kto w użytkowaniu ceni sobie przede wszystkim wygodę i oszczędność czasu. Posiadając w firmie kilka aut z odpowiednimi pakietami, nie tracimy czasu na przeglądy techniczne i wymiany opon. Kiedy umowa się kończy, możemy podpisać zupełnie nową i wynająć inny model pojazdu. Poza tym, jeżeli samochody nie są przeznaczone na dłuższe trasy, istnieje możliwość zmniejszenia wysokości raty, poprzez pomniejszenie limitu kilometrów.

Z jakich firm korzystać?

Decydując się na wynajem samochodu korzystajmy tylko z profesjonalnych i sprawdzonych firm, które oferują dogodne warunki oferty. Sprawdzi się tutaj na przykład Car Lease Polska. To atrakcyjne warunki umowy, nowoczesne modele samochodów i szeroki wybór pakietów dodatkowych. Warto skorzystać z tak ciekawej propozycji i cieszyć się komfortowym autem.