Kolejna edycja rybnickich spotkań wielbicieli marki Mercedes-Benz już za nami. Świąteczny dzień, tj. 22 kwietnia 2019 r., zgromadził blisko 300 pojazdów spod znaku tej charakterystycznej „Gwiazdy”, a uczestnicy zjechali z różnych stron Polski,  m.in. z Krakowa, Łodzi, Radomia i Pruszkowa.


W tym roku dominowały limuzyny w różnych wersjach modeli, roczników, mocy silników i pojemności oraz wyposażenia itp.

Nie zabrakło kilku ciekawych kabrioletów i pojazdów typu kombi, SUV,  terenówek i oczywiście sportowych.

W pięknym słońcu już zieleniejącego terenu MOSIRu auta mieniły się różnymi kolorami. Co ciekawe pojawiły się  Mercedesy w rzadko spotykanych barwach:  zieloni, czerwieni, bordo, fioletu – intrygujące i zwracające uwagę zwiedzających.

Niezależnie od modelu i koloru każdy samochód zachęcał do rozmów, wymiany doświadczeń zarówno z podróży, jak i codziennego użytkowania tej marki, po dyskusje nad rozmaitymi aspektami technicznymi i serwisowymi. Nie brakowało pytań o zalety pojazdów, szczególnie ze strony osób przymierzających się do zakupu Mercedesa na własnych użytek lub zmiany posiadanego modelu. Wiele emocji i dyskusji wzbudziły starsze modele z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych, które również były obecne.

A swego rodzaju „sensacją” stał się MB 170 SD z 1954 r. Historia jego renowacji i sam samochód wzbudzały podziw i zachęcały do rozmowy.

A jak pracuje silnik diesla w tym samochodzie, to posłuchajcie:

Pojawiło się także kilka innych klasyków i udało się nam uchwycić kilka ciekawych detali :)

MB Silesia Club Poland zadbał o program,  strefę gastronomiczną tworzącą fajny, piknikowy klimat oraz ciekawe, drobne pamiątki. Zwieńczeniem zlotu było rozdanie nagród za zajęcie I, II i III miejsca oraz nagrody specjalnej, za najdłuższy dystans i dla najstarszego auta.

Organizatorzy już dziś zapowiadają nowe spotkanie i serdecznie zapraszają na przyszłoroczny zlot – 15. Jubileuszowy Lany Poniedziałek. Życzymy wszystkim, organizatorom i uczestnikom, wspaniałego roku,  wielu ciekawych podróży Mercedesami w oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie.  Do zobaczenia w 2020 r. :)