Tegoroczne zmagania Zespół Rajdowy Hoffman rozpocznie od 47. Rajdu Świdnickiego, który odbędzie się 27 i 28 kwietnia na terenie województwa dolnośląskiego. Rajd będzie pierwszą rundą cyklu Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i będzie liczył prawie 120 kilometrów oesowych i 380 kilometrów całego rajdu. Do rywalizacji stanie rzeszowska załoga Paweł Hoffman i Marcin Barłoga zasiadając na fotelach znanego już z poprzednich lat Saab-a 96 V4 Rally.

Dla przypomnienia; jest to jedyny oryginalny samochód rajdowy który startował w dawnych rajdach i nadal startuje. Saab 96 jeździł w wielu rajdach szwedzkich, w tym kilku w randze WRC (Mistrzostw Świata). Obecne barwy auta i oklejenia są z roku 1980 kiedy Saab brał udział w Rally Sweden posiadając numer startowy 64.
Za kierownicą Saaba zasiądzie Paweł Hoffman, który od 11 lat jest właścicielem i kierowcą tego auta. Obok, na prawym będzie Marcin Barłoga. Marcin z Pawłem jeżdżą systematycznie od 2014 roku i rozumieją się bez słów.

– Dokładnie czasem tak bywało, (wspomina Paweł Hoffman) a szczególnie kiedy w sezonie 2018 na jednym z odcinków awarii uległ system interkom i bez słów przeszliśmy na język migowy. Nigdy wcześniej nie ćwiczyliśmy takiej komunikacji, a wszystko wyszło.

W tym sezonie załoga będzie startować indywidualnie, chociaż w nieformalnym zespole Bosch Service Rally Team.

– Pomimo, że nie zawiązaliśmy oficjalnie takiego zespołu (mówi Marcin Barłoga), to wspólny serwis i wzajemna współpraca wykreowała ten stan. Będziemy pod jednym dachem naszych namiotów wraz z załogami Suder, Polak, Elefant.
Stabilność zespołu Hoffman jest także widoczna wśród współpracowników. Nadal głównym mechanikiem będzie Zdzisław Wróbel, a naszymi partnerami będą Motul, Berner, Autorak i Serwis Hoffman.

Pozdrawiamy KlassikAuto.pl
[email protected]

www.hoffman.auto.pl/rajdy