Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków, przy wsparciu Centrum Kultury w Knurowie i Urzędu Miasta Knurów, organizuje w dniu 18 czerwca 2016 roku zlot pojazdów zabytkowych pod nazwą Drugie Klasyczne Dni Knurowa. Zlot nasz ma na celu uatrakcyjnienie obchodów Dni Knurowa 2016.

W ramach zlotu odbędzie się Rajd Turystyczny ulicami Rybnika, Rud Raciborskich, Knurowa i sąsiednich miejscowości oraz zlot zabytkowych aut na Placu 700-lecia w Knurowie.
Klasyki w Knurowie (11)
Początek zlotu na Placu 700-lecia zaplanowaliśmy na godzinę 16:00. Zapraszamy wszystkich miłników starych pojazdów do przybycia w tym dniu na knurowskie błonia, gdzie zaprezentują się zabytki motoryzacji. Ta część zlotu ma charakter otwarty. Zapraszamy posiadaczy pojazdów wyprodukowanych przed 1990 rokiem. Jeśli ktoś posiada auto młodsze, lecz na swój sposób unikalne, prosimy o kontakt z organizatorami zlotu. Pojazdy, które są już niespotykane na naszych drogach są zawsze mile widziane.
Klasyki w Knurowie (7)

Druga część zlotu jest rajdem turystycznym i będzie się on odbywał ulicami i drogami wyżej wymienionych miejscowości. Start rajdu odbędzie się w Rybniku, z siedziby firmy LUBAR S.A. mieszczącej się przy ulicy Konarskiego 159A. Tam na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek. Od godziny 8:30 rozpocznie się rejestracja załóg. Każda ekipa otrzyma pakiet startowy, w którym znajdą się materiały niezbędne do prawidłowego przejazdu trasy rajdu. Na terenie LUBAR-u oprócz wspomnianej kawy, herbaty i ciasta odbędzie się próba sprawnościowa, która mamy nadzieje spodoba się kierowcom i ich pilotom. Uczestnicy będą też mieli okazję do obejrzenia pojazdów w Galerii Techniki Lubar. Jest tam bogaty zbiór pojazdów militarnych, większość z tych samochodów (i nie tylko) to unikaty w skali kraju, a może nawet i Europy. Dla posiadaczy cywilnych pojazdów będzie to z pewnością bardzo ciekawe doświadczenie.
Klasyki w Knurowie (4)
Załogi będą wypuszczane na trasę rajdu w równych odstępach czasowych. Przyjazd pierwszej załogi ulicami Rybnika i drogami Gminy Kuźnia Raciborska do Rud Raciborskich powinien nastąpić około godz. 11:00. Trasa rajdu rozpisana jest w formie itinerera strzałkowego. Zadbaliśmy o to, aby nasz itinerer był prosty i czytelny dla wszystkich. Posiadacze pojazdów, w których liczniki wyskalowane są w milach również powinni być zadowoleni, ponieważ odległci podajemy w kilometrach oraz w wartościach znajdujących się na ich „zegarach”.
Klasyki w Knurowie (8)

Po przyjeździe ostatniej załogi do Opactwa Cystersów w Rudach, wszystkich uczestników Rajdu zapraszamy do zwiedzania wnętrz muzealnych wraz z przewodnikiem. Dla miłników starych samochodów z Rud i okolic będzie wtedy okazja, aby z bliska zobaczyć te motoryzacyjne perełki. Zapraszamy więc serdecznie do Rud wszystkich których interesuje klasyczna motoryzacja.

Po około 2-ch godzinach pobytu w Rudach, wyruszamy drogami Gminy Pilchowice w kierunku Knurowa. Na tym odcinku trasy, oprócz krótkiego postoju w Pilchowicach, gdzie przeprowadzony zostanie jeden z konkursów, zaplanowaliśmy również obiad w Restauracji Sielanka w Nieborowicach. Po obiedzie załogi udają się według wskazań itinerera do Knurowa.
Klasyki w Knurowie (12)

Na Plac 700-lecia odbędzie się konkurs elegancji. Rozdanie nagród dla zwycięzców rajdu oraz nagród w innych kategoriach i tym samym zakończenie II Klasycznych Dni Knurowa planowane jest na godz. 18:00.

Zobaczcie też filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Uu0xHlFU8g4

Pozdrawiam miłników portalu
Jerzy Ciepliński
Knurowskie Stowarzyszenie Klasyków

Klasyki w Knurowie (10) Klasyki w Knurowie (9) Klasyki w Knurowie (5) Klasyki w Knurowie (6) Klasyki w Knurowie (2) 2post2 2post3 2post4 3post4 4post3 7post2 7post3 7post4