Zapraszamy Was do udziału w nowym cyklu konkursowym, którego organizatorem jest Klassikauto.pl. Rozpoczynamy publikację artykułów, konkursów oraz ciekawych informacji na temat warsztatów samochodowych, specjalizujących się w naprawach i renowacji pojazdów zabytkowych. Dostarczymy naszym Czytelnikom informacji o tym, jakie są w Polsce możliwości renowacji klasyków. Stworzymy mapę dobrych warsztatów samochodowych!

Każdy właściciel samochodu, nie tylko zabytkowego, wie, że znalezienie dobrego mechanika nie jest sprawą łatwą. W przypadku „klasyków” zdobycie adresu warsztatu specjalizującego się w takich naprawach to często informacja na wagę złota. Właściciele zabytkowych aut wyjątkowo cenią sobie profesjonalistów, którzy podejmują się renowacji ich samochodów i potrafią rozwiązywać napotkane problemy. Postanowiliśmy stworzyć platformę do wymiany informacji oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami. Zachęcamy do zgłaszania do konkursu warsztatów, z których korzystaliście i doceniacie wysoką jakość świadczonych usług.

Konkurs „Najlepszy mechanik / Najlepszy warsztat samochodowy”

Renowacja samochodów zabytkowych cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Dlatego też kolejne warsztaty wprowadzają ją do swojej oferty. Ostatnio nawet autoryzowane serwisy promują się, jako te, które profesjonalnie świadczą takie usługi.

My uważamy, że wielu dobrych fachowców można znaleźć nie tylko w tych serwisach ale również, a może przede wszystkim w mniejszych, lokalnych firmach, a nawet w przydomowych garażach. Najczęściej są to pasjonaci, a niejednokrotnie posiadacze zabytkowych pojazdów. Potrafią oni zdziałać przysłowiowe cuda w zakresie blacharskim, mechanicznym czy elektrycznym.

Wszyscy wiedzą, że profesjonalny, duży i wyposażony w drogie narzędzia warsztat bez fachowca nie zdziała nic. Dlatego powstaje ten cykl, w którym damy szansę pokazania się wszystkim, nawet najmniejszym podmiotom działającym na rynku.

Wskazówki i opinie

Na początek prosimy Państwa o wskazówki i opinie. Wypowiedzieć się mogą również właściciele warsztatów i ich pracownicy.

Oznaczmy razem na mapie Polski miejsca, gdzie znaleźć można dobre warsztaty samochodowe, dobrych mechaników samochodowych do renowacji i napraw klasyków. Najlepsi będą mogli ubiegać się o „Laur KlassikAuto.pl„. Będzie to też okazja do zaprezentowania się szerszemu gronu potencjalnych klientów. Sukces w tym konkursie z pewnością wpłynie na zwiększenie konkurencyjności danego warsztatu. Może to też być wskazówką i inspiracją dla innych, co można poprawić w sposobie funkcjonowania warsztatów lub zachętą o rozszerzenia działalności.

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Opisać warsztat samochodowy, z usług którego korzystałeś lub w którym pracujesz lub którym zarządzasz. By to ułatwić przygotowaliśmy listę przykładowych pytań. Prosimy o udzielenie na nie odpowiedzi.

Nazwa i adres warsztatu:

 • Jaki był zakres wykonanych prac?
 • Jak przebiegała obsługa klienta, od momentu przyjęcia samochodu do naprawy, aż po odbiór naprawionego auta?
 • Jaki był czas oczekiwania na wykonaną usługę?
 • Czy w ramach realizowanych prac świadczone były inne usługi np. tapicerskie, wulkanizacyjne?
 • Jak oceniasz wykonane prace?
 • Jak oceniasz poniesione koszty w odniesieniu do wykonanego zakresu pracy?
 • Dlaczego warto powierzyć samochód do renowacji / naprawy temu właśnie warsztatowi / mechanikowi?
 • Ilu pracowników jest zatrudnionych w warsztacie i ilu pracowało przy samochodzie – jeśli wiesz?
 • Jak oceniasz czas realizacji wykonanych prac?
 • Czy warsztat wygląda schludnie, jest w nim porządek?
 • Czy została udzielona gwarancja na wykonane prace?

2. Dołączyć zdjęcia (samochodu, warsztatu – jeśli nimi dysponujesz; warto pokazać, jak samochód wyglądał przed i po remoncie).

3. Wysłać (wraz ze swoim imieniem, nazwiskiem i adresem) na adres:  [email protected] !

4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest: subskrypcja naszego profilu na:

5. Na zgłoszenia czekamy do 30.4.2023

Najciekawsze zgłoszenia opublikujemy na łamach portalu, a ich autorów nagrodzimy

Sponsorami nagród są:

 • Wydawnictwa Komunikacji i Łączności
 • KlassikAuto.pl