Zjednoczenie Graciarzy Pomorza ponownie zaprasza do Przodkowa na Festiwal Pojazdów Nieznanych, Nieudanych i Zapomnianych. Wydarzenie ma na celu prezentację niecodziennych pojazdów i różnorodności motoryzacji, nie tylko z krajów byłej demokracji ludowej. Prowadzący imprezę, postaci znane w kręgach motoryzacyjnych, zadbają o przedstawienie historii przybyłych konstrukcji, a najbardziej wyróżniające się zostaną wyróżnione w kategoriach konkursowych.

Do 20 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia pojazdów. Im bardziej charakterystyczne, mniej znane na polskich drogach, tym bardziej pasujące do konwencji imprezy. Zapraszamy zarówno samochody osobowe, jak i pojazdy specjalne, motocykle i ciągniki. Pojazdy zgłaszane nie muszą dotrzeć na Festiwal o własnych siłach – dopuszczamy również konstrukcje dostarczone na lawecie, przyczepie, itp.

Jedną z gwiazd zeszłorocznego Festiwalu był ciągnik gąsienicowy Bolgar. Goście wydarzenia mogli poznać z bliska nie tylko szereg Polonezów i Maluchów, ale także takie konstrukcje, jak Mikrus, Oltcit Club, czy Škoda Felicia Fun.

Wydarzeniu towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in. możliwość malowania kredą specjalnie w tym celu przygotowanego samochodu oraz nauka pierwszej pomocy. Zachęcamy także do wzięcia udziału w konkursach dla publiczności.

Wstęp wolny. Pojazdy niezgłoszone nie będę wpuszczone na teren wydarzenia. W przypadku trudności z zapisem przez formularz prosimy o kontakt mailowy [email protected].

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/2016716335167553 

Zapraszamy do odwiedzenia Festiwalu i spędzenia popołudnia w oparach motoryzacyjnego absurdu :)

Warto odwiedzić na całoroczny kalendarz: https://klassikauto.pl/kalendarz/

Zapraszamy organizatorów do skorzystania z naszego patronatu medialnego. Tu są informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/


Zjednoczenie Graciarzy Pomorza
Grupa pasjonatów motoryzacji dawnej, ze szczególnym sentymentem do pojazdów krajowych oraz byłej demokracji ludowej. Organizujemy wydarzenia motoryzacyjne dla użytkowników i fanów pojazdów z charakterem, propagujemy historię motoryzacji poprzez ukazywanie jej w nieco krzywym zwierciadle, pokazywanie osobliwości motoryzacji i historii z nią związanych. Jednym z naszych celów jest tworzenie i aktywizacja społeczności poznającej pojazdy, w szczególności wśród osób młodych, które mogą nie znać, nie pamiętać tych rozdziałów historii motoryzacji, a także pokazywanie, że zabawa z gratami to zajęcie dla obojga płci.