Zakup salonowego samochodu to poważny wydatek. Dlatego wiele osób, które nie są w stanie lub nie chcą jednorazowo ponosić dużego kosztu, sięga po zewnętrzne finansowanie. Wśród dostępnych produktów finansowych jest kredyt samochodowy. Jakie są jego rodzaje i co sprawia, że może być bardzo opłacalnym rozwiązaniem?


Możliwość wyjechania nowym samochodem prosto z salonu to marzenie wielu osób. I wcale nie jest tak trudno osiągalne, jak wielu mogłoby się wydawać. Wraz z rozwojem oferty koncernów samochodowych, pojawiły się również nowoczesne sposoby finansowania zakupu pojazdów. Chociaż kiedyś mogłoby się wydawać to nie do pomyślenia, dzisiaj można wziąć kredyt i wyjechać z salonu nowym autem nawet bez wnoszenia jakiegokolwiek wkładu własnego. Taką ofertę posiada np. Volkswagen Financial Services – wejdź na kalkulator.vwfs.pl i sprawdź.

Rozwiązanie, które umożliwia korzystanie klientom z nowego samochodu bez angażowania dużych środków na start to kredyt JAK ABONAMENT. Porównanie do abonamentu jest tutaj jak najbardziej trafione, bowiem w tej formie finansowania płacimy miesięczną opłatę za korzystanie z samochodu. To oznacza, że przez okres finansowania nie spłacamy całkowitej wartości auta, a jedynie jego część – prognozowany spadek wartości w trakcie umowy. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania raty na bardzo atrakcyjnym poziomie. A po zakończeniu umowy decydujemy, czy chcemy zatrzymać auto na dłużej, spłacając w całci lub w ratach jego pozostałą wartość, czy też wolimy je zwrócić do dealera i zdecydować się na nową umowę, by kolejny raz wyjechać nowym modelem prosto z salonu.

Drugim rodzajem kredytu, jaki oferuje VW FS jest kredyt KLASYCZNY. Ta forma finansowania częściej wybierana jest przez osoby, które chcą wnieść pewien wkład własny na początku umowy, by w ten sposób obniżyć raty oraz przez tych, którzy planują korzystać z kupowanego samochodu przez dłuższy czas. Rozłożenie spłaty na kilka lat pozwala uzyskać raty dopasowane do możliwości domowego budżetu, a jednocześnie całciowo jest to rozwiązanie cechujące się wyjątkowo niskimi kosztami.

Odpowiadając na tytułowe pytanie, można stwierdzić, że kredyt na samochód opłaca się brać, ponieważ:

  • pozwala korzystać z nowego samochodu przy niskiej lub zerowej wpłacie własnej;
  • nie obciąża domowego budżetu dużym jednorazowym wydatkiem;
  • może być to sposób na zakup nowego samochodu przy bardzo atrakcyjnych kosztach;
  • nowoczesne formy finansowania pozwalają na elastyczny dobór rozwiązania najlepiej dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

W jaki sposób jednak sprawdzić, ile dane auto będzie nas kosztowało, jeśli zdecydujemy się na kredyt? Najlepiej pomoże w tym dostępny na stronie VW FS kalkulator kredytu samochodowego. Pozwala on na podstawie parametrów takich, jak czas trwania umowy, wysokość wkładu własnego i ewentualny roczny limit kilometrów, poznać wysokość miesięcznej raty kredytu. Jednocześnie, dzięki funkcji zapisywania kalkulacji, kalkulator kredytu samochodowego VW FS to świetny sposób na porównanie różnych wariantów, a nawet różnych produktów finansowych. Korzystając z tego narzędzia z łatwością sprawdzimy, jak blisko w naszym zasięgu jest możliwość czerpania radości z jazdy nowym samochodem.

Foto: materiał partnera