Chemia na myjni a lakier samochodu

Jedną ze standardowych czynności, która wchodzi w skład pielęgnacji samochodu jest jego mycie. Czy można podczas tego rutynowego i na pozór prostego zadania uczynić więcej szkód? Niestety tak. W najgorszym przypadku może dojść nawet do uszkodzenia karoserii. Powodem może być zarówno niewłaściwie przeprowadzony sam proces mycia jak i nieodpowiednio dobrane środki myjące.

Prawidłowe mycie samochodu – to bardzo ważne

Często ludzie upatrują przyczynę zniszczonego lakieru w mocnej chemii. Jednak zazwyczaj okazuje się, że powodem jest źle przeprowadzony proces mycia. Usuwanie zabrudzeń poprzez intensywne szorowanie nie da natychmiastowego efektu. Sprawi tylko, że uszkodzona zostanie powłoka lakiernicza auta.

Myjąc auto na myjni warto jest więc zachować prawidłowy proces. Nie warto skracać czasu mycia i zaczynać od razu od szorowania powierzchni. Podstawowym krokiem jest mycie wstępne, którego niezwykle ważnym zadaniem jest zmiękczenie istniejącego brudu na karoserii. Ten pierwszy krok pozwoli nieco rozpuścić stare zabrudzenia i sprawi, że nie będą one roznoszone po karoserii.

Odpowiednio dobrana chemia do myjni bezdotykowych

W przypadku mycia samochodu nie warto korzystać z mocnych środków w celu uzyskania natychmiastowego efektu. Agresywna chemia może wyrządzić sporo szkód na lakierze. Jakich? Najczęściej nieodpowiednio dobrana chemia powoduje, że na karoserii powstają plamy czy odbarwienia. Często może dochodzić także do zmatowienia całci lub części lakieru.

Takie przypadki są najczęściej spowodowane użyciem preparatów nieznanego pochodzenia lub po prostu zbyt mocnych. Chemia do myjni bezdotykowych bkf to sprawdzone produkty, które od lat są dostępne na rynku. Posiadają swoją renomę, a ilość klientów w tym przypadku świadczy o jakości.

Powodem uszkodzenia karoserii samochodowej może być także nieodpowiednio dobrane stężenie danej chemii czy słabej jakości sprzęt dozujący.

Od trwałych uszkodzeń, zdecydowanie częściej można spotkać te czasowe – takie, które są odwracalną wadą. Chodzi tutaj o zbyt dużą ilość środka myjącego czy wosku, który nieodpowiednio spłukany pozostawia plamy na karoserii. Powodem może być także źle ustawiony pistolet do myjki.

Pielęgnacja aut – jak robić to dobrze?

Właściciele myjni samochodowych powinni zwrócić uwagę na dobrej jakości chemię, którą zamawiają. Dodatkowo istotne jest prawidłowe działanie wszystkich osprzętów. Do tego niezbędne jest regularne przeglądanie oraz konserwacja urządzeń znajdujących się na myjni. Dla wielu osób pielęgnacja aut jest bardzo ważnym aspektem, dlatego aby mieć zadowolonych klientów należy o nich dbać.

Podsumowując, wpływ chemii myjącej na lakier jest bezpośrednio związany z jej jakością. Wybierając biodegradowalne, innowacyjne i bezpieczne środki do mycia samochodów Christ można stworzyć myjnię skuteczną i przyjazna dla użytkowników oraz ich samochodów. Inwestycja w tego rodzaju rozwiązania zwraca się w postaci zadowolenia klientów, zwiększenia popularności punktu oraz lepszych wyników finansowych. Warto pamiętać, że miłnicy czystych aut najczęściej polecają dobrze wyposażone, nowoczesne i sprawdzone myjnie samochodowe.