Kto był w niedzielę, 3 lipca 2022 r. w Będzinie, ten  na długo zapisze w swej pamięci spotkanie miłników klasycznej motoryzacji.
Klasyczna Niedziela po raz kolejnych należała do bardzo udanych, zarówno pod względem ciekawych pojazdów, licznej publiczności, jak i pięknej, słonecznej pogody. Organizatorów wsparli: Urząd Miasta Będzin, Prezydent Miasta Będzin oraz firmy Interpmoex i Penrite Polska.

Podczas zlotu przyznano nagrody. Zwycięzcą w konkursie na Samochód Miesiąca Lipcowej Klasycznej Niedzieli został Buick Roadmaster z 1952 roku. Drugie miejsce zajął rzadko spotykany na zlotach Star 266 R-140 Radiostacja z 1980 r. To wyjątkowy pojazd wagi ciężkiej, wojskowy, który służył w Woźnikach Śląskich w baterii dowodzenia. Trzecie miejsce przypadło właścicielowi Fiata 124 Spider Cabrio z 1978 roku.

Nagroda Organizatorów została przyznana Właścicielowi za pojazd marki Chrysler Voyager z 1990 roku. Z kolei firma Penrite Polska uhonorowała wyróżnieniem szwedzki wóz sportowy Volvo P1800.

Jury miało niełatwe zadanie, by dokonać wyboru spośród wielu wspaniałych pojazdów klasycznych i zabytkowych. Niewątpliwie wszystkie zasługują na uwagę, a każdy z odwiedzających Klasyczną Niedzielę, z pewnością dokonał własnej oceny. Dlatego też z przyjemnością zapraszamy na krótką, autorską relację fotograficzną.

I już dziś, w imieniu Organizatorów zapraszamy na sierpniowe spotkanie, oczywiście w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r.

A jeśli chcecie wiedzieć, gdzie są fajne, różne imprezy motoryzacyjne, to odwiedzajcie nasz kalendarz wydarzeń.

Dostrzegliśmy także nasze logo. Cieszymy, że towarzyszy ono Waszym podróżom. Dziękujemy, że jesteście z nami!