Skąd pomysł na ten rajd? Od ilu lat się odbywa?
To już ósma edycja zlotu. Organizujemy go z pasji do zabytkowej motoryzacji. To część naszego życia. Po prostu chcemy pokazywać stare samochody, miło spędzać czas i do tego pokazywać piękne miejsca na Górnym Śląsku.

Dlaczego wybraliście taką trasę rajdu?
Urzekło nas Muzeum Hutnictwa i Stacja Biblioteka – świetne miejsca, chcieliśmy je pokazać.

Czy w przyszłym roku zlot znowu się odbędzie i w jakich miejscach?
Już myślimy o przyszłej edycji zlotu. Szukamy fajnych miejsc, wartych pokazania. Czekamy też oczywiście na ciekawe propozycje, gdzie można będzie zrobić „zlotowy przystanek”. Event odbędzie w pierwsza sobotę września 2024 roku.

Elektrowni Saturn w Czeladzi

Prosimy o krótkie streszczenie zlotu, który organizowaliście.
Po trzech latach przerwy postanowiliśmy reaktywować Zlot Pojazdów Minionej Epoki. Zlot zaczęliśmy w Elektrowni Saturn w Czeladzi, gdzie na starcie pojawiło się 65 zabytkowych pojazdów. Zabawa była super. Zrealizowaliśmy różne konkurencje, między innymi slalom klasykiem w „alkogoglach”. Był też quiz o elektrowni. Nie tylko dla tych zmęczonych przygotowano pyszny żurek i kawkę.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

O godzinie 12.00 załogi wyjechały na trasę wg itinerera. Trasa łącznie miała około 50 kilometrów. Pierwszym punktem na trasie było Muzeum Hutnictwa w Chorzowie. Uczestnicy zobaczyli film oraz zwiedzili to muzeum. Ciekawy obiekt. Polecamy. Kolejnym punktem na naszej trasie była „Stacja Biblioteka” w Rudzie Śląskiej, dzielnicy Hebzie. Warto zobaczyć i skorzystać z jej oferty. Zakończenie naszego wydarzenia motoryzacyjnego odbyło się u współorganizatora tego zlotu, czyli w Muzeum Historii Polski Ludowej w Rudzie Śląskiej. Kto nie był, to musi je zobaczyć!

Muzeum Historii Polski Ludowej w Rudzie Śląskiej

Na zakończenie imprezy można było wziąć udział w grze terenowej, organizowanej przez harcerzy, zwiedzić muzeum, upiec kiełbaskę na ognisku oraz zjeść pyszny śląski kołocz. Serdecznie zapraszamy za rok w pierwszą sobotę września. Polecamy zobaczyć poniższą galerię zdjęć z naszego zlotu.

Nagroda KlassikAuto.pl – wiklinowy kosz piknikowy

Najstarszym pojazdem zlotu był MG TD z 1952 roku. Najładniejszym, polskim pojazdem była Syrena. Najładniejszym samochodem zlotu był Volkswagen Karmann Ghia. Nagrodę główną portalu KlassikAuto.pl otrzymali Aneta i Sławek Wolny, właściciele Volkswagena T2 za najładniejszy samochód zlotu.

Pozdrawiamy Czytelników KlassikAuto.pl
Kornelia i Tomasz Krzyżowscy
Tel.: 531 798 164
E-mail: [email protected]
Foto: Przemek Paśnik

Od Redakcji:
Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń wszelkich wydarzeń motoryzacyjnych. Wystarczy mail na adres: [email protected]

Kalendarz imprez

Zapraszamy do regularnego odwiedzenia największego w Polsce kalendarza imprez motoryzacyjnych. Wszystkie wydarzenia motoryzacyjne na cały rok są tutaj: https://klassikauto.pl/kalendarz/ Kalendarz jest na bieżąco uzupełniany!

Patronat medialny

Warto skorzystać również z naszego patronatu medialnego. Tutaj są podstawowej informacje: https://klassikauto.pl/zasady-obejmowania-patronatow-przez-klassikauto-pl/