Tatrzański Klub Motoryzacyjny oraz KlassikAuto.pl zapraszają! 27-04-03.05.2012r.

Zloty te cieszą się dużym zainteresowaniem mediów i publiczności, a ponadto od lat uczestniczą w nich przedstawiciele polskich środowisk kolekcjonerskich z całego kraju oraz goście międzynarodowi m.in. z Czech, Słowacji i Niemiec.

Formuła Zlotu polega na opracowaniu odpowiedniej trasy przejazdu przez tereny atrakcyjne turystycznie, lecz słabo rozpropagowane. Dlatego też kolumny zlotowe poruszają się głównie bocznymi drogami, odwiedzając małe miasta i wsie.

Z jednej strony chcemy przybliżyć uczestnikom Zlotu urokliwe i piękne miasteczka, z drugiej strony zaprezentować ich mieszkańcom nasze wypieszczone i doskonale utrzymane samochody, których już od dawna nie spotyka się na co dzień na ulicach!
Pod tym względem długo jeszcze będziemy musieli się uczyć np. od Czechów, Niemców czy nawet bliskich Słowaków, gdzie poszanowanie kultury technicznej jest bardzo wysokie, a  udział samorządów w takich imprezach jest wręcz masowy. Każdy postój, każde zatrzymanie kolumny zlotowej gromadzi natychmiast grono oglądających.

Trasa tegorocznego Zlotu planowana jest na trasie zaczynającej się w Pałacu w Kurozwękach, gdzie nastąpi zlot gwiaździsty uczestników imprezy. Następnie przez Busko-Zdrój, Pińczów kawalkada przemieści się do Bochni, skąd przejedzie przez tereny ziemi limanowskiej i nowosądeckiej by skierować się w rejon Jeziora Czorsztyńskiego, a następnie do Zakopanego.

W XII Tatrzańskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych przewidywany jest udział około 30-35 międzynarodowych  załóg oraz oczywiście pojazdy członków Tatrzańskiego Klubu Motoryzacyjnego. Tradycyjnie od dwunastu lat Komandorem Zlotu jest Krzysztof Stokłosa, twórca i pomysłodawca tej imprezy.

W miarę postępu prac organizacyjnych przekazywane będą kolejne informacje na temat Zlotu. Osobą odpowiedzialną za wszelkie informacje dotyczące przebiegu zlotu oraz trasy przejazdów, jest Vice-Komandor XII Zlotu ds. technicznych, rzecznik prasowy  – mgr Kowalik Marek  – tel. 604-446-619.

Tatrzański Klub Motoryzacyjny