Auta klasyczne to perełki w oczach swoich właścicieli. Zakup tego typu samochodu stanowi w większości przypadków nie lada wyzwanie. Znalezienie wymarzonego egzemplarza w dobrym stanie wizualnym i technicznym należy do rzadkości. Najczęściej po długich i żmudnych poszukiwaniach udaje się nabyć upragnione auto, ale wymaga ono sporego nakładu pracy i dofinansowania. Pieniądze to chyba największa bariera do pokonania wśród miłników aut z minionych lat. Czas spędzony na przywracaniu nowego nabytku do jego dawnej świetności większość z nas uzna bowiem za mile spędzony. Oczywiście pod warunkiem, że podstawowe zagadnienia z dziedziny mechaniki pojazdowej nie są nam obce.

Po zakupie niektóre z klasyków będą dumnie prezentować się w czystym, suchym i ciepłym garażu, pozostałe natomiast, użytkowane na co dzień, będą dostojnie przemieszczać się po naszych drogach i ulicach budząc zachwyt innych kierowców oraz przechodniów. Warto również wspomnieć, iż klasyki to nie tylko hobby, ale również dobra inwestycja.

Ograniczona ilość tego typu aut na rynku, niełatwy proces ich zakupu, a także czasochłonne odrestaurowywanie, powodują, iż niezależenie od wieku posiadanego pojazdu każdy z nas w równym stopniu stara się jak najlepiej troszczyć o swoje klasyczne, cztery kółka. Zależy nam nie tylko na tym, żeby nasze auta były w pełni sprawne. Pragniemy również tego, aby nasze przejażdżki nie umknęły uwadze innym użytkownikom drogi oraz widzom przechadzającym się po parkingach i chodnikach. Dbamy o to, aby wszystkie zewnętrzne elementy wyposażenia naszego auta były oryginalne i w świetnym stanie, a każdy detal pochodzący z minionych lat lśnił i przykuwał uwagę. Dążąc do takiego celu często pozbawiamy się możliwości korzystania z dobrodziejstw i dogodności jakie zapewniają elementy wyposażenia nowszej generacji. Dowodem tego mogą być chociażby wycieraczki samochodowe. Starsze, klasyczne będą idealnie komponować się ze stylistyką naszego auta, nowsze natomiast zapewnią nam dużo lepszą widoczność i komfort jazdy, szczególnie jeżeli naszego klasyka użytkujemy na co dzień.

Jeszcze do niedawna części samochodowe nowszej generacji, takie jak na przykład płaskie wycieraczki, zarezerwowane były tylko i wyłącznie dla nowych modeli aut. Obecnie dzięki zastosowaniu specjalnego systemu mocowania do ramienia wycieraczki, płaskie pióra możemy montować również w starszych samochodach, w tym także w sporej części klasyków. Przykładem producenta oferującej tego typu rozwiązania jest firma Dipp. Tę funkcjonującą od blisko 10 lat, polską firmę, można z powodzeniem uznać za lidera w branży wycieraczek samochodowych na naszym rynku. To właśnie w ofercie tej firmy znajdziemy płaskie wycieraczki między innymi do Opla Kadetta, pierwszego modelu Volkswagena Jetta czy znanej nam wszystkim 9-tki ze stajni Renault. Wycieraczki samochodowe Dipp wyposażone zostały w adaptery dedykowane konkretnym modelom pojazdów, dzięki czemu idealnie i pewnie przymocowane będą do ramienia wycieraczki.

Mocne strony płaskiej wycieraczki można by wymieniać w nieskończoność. Cicha praca oraz doskonałe odprowadzanie wody z szyby samochodowej to tylko dwie z nich. Do niewątpliwych atutów płaskiej wycieraczki należałoby zaliczyć również jej elegancki, smukły i aerodynamiczny kształt. Ale czy tego typu zaleta przypadnie do gustu miłnikom i posiadaczom starszych aut? Zdania z całą pewnością już są podzielone, a wybór pomiędzy fabrycznie montowaną w tych autach wycieraczką klasyczną, a jej modnym obecnie następcą trudny. Kompromisem może być wycieraczka hybrydowa pod pewnymi względami przypominająca swoją poprzedniczkę, czyli klasyczną wycieraczkę szkieletową. Wycieraczki hybrydowe swoją skutecznością nie ustępują wycieraczkom płaskim. W tym momencie z pomocą również przyjdzie nam firma Dipp. Na internetowej stronie producenta, pod adresem www.dipp.pl, będziemy mogli zaopatrzyć się w wycieraczki hybrydowe z dedykowanymi uchwytami do aut starszej generacji. Musimy jedynie zadecydować o tym, czy pozostaniemy wierni klasycznym kształtom na przedniej szybie swojego auta, czy też pokusimy się o odrobinę nowoczesności.