W dniu 21.06.2015 roku, jak co roku, odbył się zlot starych aut w Oławie, który za każdym razem jest bardziej atrakcyjny i większy.


Do organizacji tegorocznego zlotu, poza miastem Oława i licznymi sponsorami, zaangażowało się znane Studio Reklamy WENA Tomasz Jurczak.

Trzeba przyznać, że impreza był znakomicie zorganizowana. Już na wjeździe do Oławy, wszędzie były ustawione pojazdy zabytkowe ze strzałkami kierunku do miejsca zlotu, który był w niedalekim parku rekreacyjnym.
Miłników zabytkowych aut witały ładnie ubrane dziewczyny, z których każda z nich miała swoje dodatkowe zadanie. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę oraz bon na jedzonko. Była smaczna zupa grochowa prosto z polowej, wojskowej kuchni. Oczywiście był też w kilku miejscach rozstawiony catering.

Zabytkowych samochodów było ponad 1000, różnych marek i z różnych lat produkcji. Było co podziwiać. Począwszy od lat 30. do 80. Zwiedzających było kilkanaście tysięcy. Czasem nie było możliwości robienia zdjęć.
Fajnie, że zadbano również o najmłodszych odwiedzających, bo był park z karuzelami i mała kolejka na szynach.

Gastronomia miała pełne ręce roboty. W trakcie imprezy odbywały się różne atrakcje, oczywiście przede wszystkim prezentowane były nasze zabytki. O atmosferę imprezy dbały również zespoły muzyczne. Nikt nie miał prawa się nudzić i narzekać. Cieszę się, że miasto Oława w taki sposób promuje się i zachęca do wydawania pieniędzy na swoim terenie. Zlot zakończył się uliczną paradą po mieście. To bardzo fajna impreza dla całej rodziny. Gorąco polecam.

Wszystkich pasjonatów klasyków i Czytelników portalu pozdrawia
Waldemar Preis z Duisburga