W dniu 21.06.2015 roku, jak co roku, odbył się zlot starych aut w Oławie, który za każdym razem jest bardziej atrakcyjny i większy.


Do organizacji tegorocznego zlotu, poza miastem Oława i licznymi sponsorami, zaangażowało się znane Studio Reklamy WENA Tomasz Jurczak.
zlot klasyków w Oławie (29)zlot klasyków w Oławie (1)zlot klasyków w Oławie (2)zlot klasyków w Oławie (3)zlot klasyków w Oławie (4)zlot klasyków w Oławie (5)
Trzeba przyznać, że impreza był znakomicie zorganizowana. Już na wjeździe do Oławy, wszędzie były ustawione pojazdy zabytkowe ze strzałkami kierunku do miejsca zlotu, który był w niedalekim parku rekreacyjnym.
Miłników zabytkowych aut witały ładnie ubrane dziewczyny, z których każda z nich miała swoje dodatkowe zadanie. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę oraz bon na jedzonko. Była smaczna zupa grochowa prosto z polowej, wojskowej kuchni. Oczywiście był też w kilku miejscach rozstawiony catering.
zlot klasyków w Oławie (7) zlot klasyków w Oławie (8) zlot klasyków w Oławie (9) zlot klasyków w Oławie (10) zlot klasyków w Oławie (11) zlot klasyków w Oławie (12) zlot klasyków w Oławie (13)
Zabytkowych samochodów było ponad 1000, różnych marek i z różnych lat produkcji. Było co podziwiać. Począwszy od lat 30. do 80. Zwiedzających było kilkanaście tysięcy. Czasem nie było możliwości robienia zdjęć.
Fajnie, że zadbano również o najmłodszych odwiedzających, bo był park z karuzelami i mała kolejka na szynach.
zlot klasyków w Oławie (14) zlot klasyków w Oławie (15) zlot klasyków w Oławie (16) zlot klasyków w Oławie (17) zlot klasyków w Oławie (18) zlot klasyków w Oławie (19) zlot klasyków w Oławie (20)
Gastronomia miała pełne ręce roboty. W trakcie imprezy odbywały się różne atrakcje, oczywiście przede wszystkim prezentowane były nasze zabytki. O atmosferę imprezy dbały również zespoły muzyczne. Nikt nie miał prawa się nudzić i narzekać. Cieszę się, że miasto Oława w taki sposób promuje się i zachęca do wydawania pieniędzy na swoim terenie. Zlot zakończył się uliczną paradą po mieście. To bardzo fajna impreza dla całej rodziny. Gorąco polecam.
zlot klasyków w Oławie (21) zlot klasyków w Oławie (22) zlot klasyków w Oławie (23) zlot klasyków w Oławie (24) zlot klasyków w Oławie (25) zlot klasyków w Oławie (26) zlot klasyków w Oławie (27)

Wszystkich pasjonatów klasyków i Czytelników portalu pozdrawia
Waldemar Preis z Duisburga
zlot klasyków w Oławie (6)zlot klasyków w Oławie (28)zlot klasyków w Oławie (29) zlot klasyków w Oławie (31) zlot klasyków w Oławie (32) zlot klasyków w Oławie (33) zlot klasyków w Oławie (34) zlot klasyków w Oławie (35) zlot klasyków w Oławie (36) zlot klasyków w Oławie (37)