W hołdzie dla umiejętności ebenisty Michela Robillarda, Citroën włącza w tym tygodniu wykonany przez niego pełnowymiarowy, drewniany model 2CV do swojego wirtualnego muzeum Citroën Origins. Zapraszamy do świata tego unikatowego modelu i poznania jego tajemnic. W nawiązaniu do tej oryginalnej inicjatywy, przez cały tydzień marka publikowała na swoich portalach społecznościowych posty „ryte w drewnie”.
2CV_BOIS_05_1
Film o drewnianym 2CV można obejrzeć na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=lyPQ4xFgmfU&feature=youtu.be

Citroën 2CV – niewyczerpane źródło inspiracji od 1948 r. – sprawia, że tego lata wciąż się o nim mówi… W ubiegłym miesiącu w Portugalii odbył się 22. Światowy Zlot 2CV, a teraz kultowa „kaczka” znów pojawia się na pierwszych stronach gazet, tym razem w innej formie, a raczej z innego materiału – z drewna.
2CV_BOIS_02_1

Pełnowymiarowy, drewniany model 2CV, stworzony przez ebenistę Michela Robillarda narobił szumu w mediach i w internecie, a Citroën włączył to wyjątkowe dzieło do wirtualnego muzeum CitroënOrigins na miejsce klasycznego modelu 2CV prezentowanego zazwyczaj na stronie. Drewniany 2CV pozostanie tam przez cały tydzień tj. do 25 sierpnia.
2CV_BOIS_03_1

Mistrz stolarski Michel Robillard porzucił wykonywanie makiet na rzecz modeli w rzeczywistych rozmiarach, marząc o wykonaniu z drewna w skali 1:1 modelu samochodu, który mógłby jeździć. Sześć lat zajęło temu ebeniście i miłnikowi samochodów zbudowanie kultowego modelu 2CV w całci z drewna. Dzieło to, wykonane z kilku gatunków drewna (grusza, jabłoń, orzech, …) zostało stworzone na podwoziu Citroëna Dyane 6 z 1966 roku.
2CV_BOIS_09_1

W nawiązaniu do tego wyjątkowego 2CV: w dniach od 21 do 25 sierpnia w sieciach społecznościowych marki publikowano posty „ryte w drewnie”.

Akcja obejmowała portale Facebook, Twitter, Instagram i LinkdIn.

CITROËN SERVICE PRESSE
2CV_BOIS_10_1