Z roku na rok wynajem busów staje się coraz bardziej popularny. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są to zdecydowanie bardziej poręczne pojazdy, ich wynajem jest tańszy i mamy dzięki nim możliwość przetransportowania większej ilości pasażerów. Nie powinien dziwić więc też fakt, że firmy tego typu szybko się rozwijają, jednocześnie powiększając i udoskonalając swoje oferty wynajmu. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto wynająć busa.

Dlaczego warto wypożyczyć busa?

Nie da się ukryć, że największą zaletą tego środka transportu jest przede wszystkim swoboda, a także wygoda związana z możliwością dojechania do wyznaczonego celu. Dzięki temu, że ilość osób, która podróżuje razem z nami, nie jest zbyt duża, możemy czuć się komfortowo i liczyć na większą prywatność. Już sama podróż odbywa się w tym przypadku w milszej atmosferze. Warto pamiętać o tym, że większość firm zajmujących się tego typu usługami, gwarantuje nam też kierowcę. Tutaj dobrym przykładem jest wynajem busów Kraków, którego oferta dostępna jest na stronie internetowej http://4transfer.pl/.

Najpopularniejsze rodzaje wynajmu

Wypożyczalnie samochodów proponują swoim klientom wynajem krótkoterminowy, który najczęściej trwa od kilku dni lub weekend oraz długoterminowy trwający miesiąc, lub dłużej. To, którą ofertę wybierzemy, zależy wyłącznie naszych potrzeb. Oczywiście tego typu firmy mają w swojej ofercie także dodatkowe opcje, z których możemy skorzystać za dodatkową. Mowa tu np. o wypożyczeniu fotelików dla dzieci.

Wynajem busów Kraków – idealne rozwiązanie dla firm

Okazuje się, że wynajem busów Kraków jest wygodnymi opłacalnym rozwiązaniem w co najmniej kilku sytuacjach. Po pierwsze wtedy, gdy jesteśmy właścicielami firmy i planujemy zorganizować np. imprezę integracyjną dla swoich pracowników. Dość często tego typu wydarzenia odbywają się poza siedzibą firmy, w związku z czym musimy przetransportować całą ekipę na miejsce. Wynajem busa może być także przydatny, gdy wysyłamy podwładnych na szkolenie, targi branżowe czy konferencję. Omawiane rozwiązania są opłacalne także wtedy, gdy:

  • jesteśmy organizatorami imprezy okolicznościowej i potrzebujemy wygodnej formy transportu dla gości,
  • prowadzimy firmę przewozową, jednak na początku nie stać nas na jednorazowy zakup busów,
  • urządzamy wyjazd na wakację w gronie rodziny lub przyjaciół, a samochód osobowy okazuje się za ciasny,
  • organizujemy wycieczkę np. dla uczniów lub studentów,
  • musimy zorganizować dojazd dla pracowników sezonowych,
  • potrzebujemy dowieźć na plan ekipę filmową – aktorów i statystów.

Jak widać na powyższych przykładach zarówno możliwości, jak i zastosowań jest naprawdę wiele. Powyżej zostały zaproponowane wyłącznie najpopularniejsze rozwiązania spośród licznych opcji.

Wynajem busa a wyjazd za granicę

Praca za granicą, szczególnie u naszych zachodnich sąsiadów staje się coraz bardziej popularna, co nie oznacza, że nasz kontakt z rodziną musi zostać przerwany. Aktualnie dzięki otwartym granicom w Unii Europejskiej możemy swobodnie przemieszczać się po Europie. Jeśli więc chcemy odwiedzić najbliższych, możemy wynająć busa i pojechać z niespodzianką do krewnych. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne w przypadku wielodzietnych rodzin lub takich, w których są małe dzieci. W busie maluchy z pewnością poczują się swobodniej, będą bezpieczniejsze i co najważniejsze, nie będą przeszkadzały obcym pasażerom podczas zabawy.

Czy warto wynająć kierowcę?

Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie sami. Jednak warto pamiętać o tym, że jeżeli bus posiada więcej niż 10 miejsc, kierowanie nim wymaga dodatkowych uprawnień i nie mamy wtedy pewności, czy choć jedna osoba z naszej ekipy je posiada. Co więcej, inne warunki będą nam oferowane przy wypożyczeniu busa na tydzień, a inne podczas jednodniowego wyjazdu na szkolenie, czy przy transporcie gości weselnych.

Jak widać na powyższych przykładach, istnieje wiele okazji do tego, aby wynająć busa. Pojazdy tego typu są przede wszystkim poręczne w prowadzeniu, a także parkowaniu, gwarantują możliwość przewozu większej ilości pasażerów i umożliwiają optymalizację kosztów w przypadku długiej podróży.