Znalezienie pojemnego, wygodnego, a do tego ekonomicznego w utrzymaniu samochodu dla dużej rodziny nie jest łatwym zadaniem. O ile samochodów 5-cio osobowych na rynku nie brakuje, tyle wyzwaniem staje się znalezienie i zakup samochodu dla 6-cio osobowej rodziny. Niewielu producentów posiada w ofercie takie modele, dlatego warto im się bliżej przyjrzeć i poznać plusy oraz minusy. Taka wiedza na pewno ułatwi nam zakup i pozwoli uniknąć kosztownych pomyłek.

Opel Zafira

Jest to samochód dość długo produkowany i cieszący się sporą popularnością w Europie. Wynika to przede wszystkim z dobrych opinii, którymi cieszy się marka Opel, a także dobrym dopracowaniem konstrukcji samochodu. Zafira pomimo tego że zmieści 6 osób, nadal jest samochodem łatwym w prowadzeniu i tak samo dobrze sprawdza się w jeździe miejskiej, jak i na dłuższych trasach. Czyni to ten samochód świetnym wyborem dla rodzin, które potrzebują auto uniwersalnego i dostępnego w stosunkowo przystępnej cenie.

Ford C-MAX

Marka Ford cieszy się w Europie bardzo dużą popularnością, a jej samochody są uznawane za niezawodne, bezpieczne i wygodne. Model C-MAX zaliczany jest do jednych z najbardziej popularnych w gamie Forda i dobrze trzyma swoją wartość. Jeżeli zdecydujemy się na jego zakup, można być pewnym satysfakcjonującego użytkowania i dość wysokiej bezawaryjności. C-MAX bardzo dobrze sprawuje się na dłuższych trasach, zwłaszcza jeśli kupimy auto z silnikiem diesla. Łączy on w sobie elastyczność jazdy z dużą mocą i niskim spalaniem.

Fiat Doblo

Samochody marki Fiat należą do jednych z chętniej kupowanych w Polsce. Odpowiada za to ich bardzo przystępna cena, ładna linia nadwozia, a także duża sympatia Polaków do włoskiego koncernu. W swojej gamie samochodów Fiat posiada również auto 6-cio osobowe. Jest nim model Doblo. Charakterystyczna bryła nadwozia skrywa w sobie całkiem wygodną przestrzeń. Jest to samochód bardziej do jazdy miejskiej, ale również okazjonalne dłuższe trasy pokona bez większego wysiłku. Niewątpliwą zaletą tego samochodu są przesuwane boczne drzwi, ułatwiające wsiadanie i wysiadanie na zatłoczonych parkingach.

Na co zwrócić uwagę kupując auto 6-cio osobowe?

W samochodach dla dużej rodziny, z sześcioma miejscami siedzącymi ważnych jest wiele rzeczy. Jedna z nich to np. bagażnik. Patrząc na odpowiedni model, należy również ocenić czy bagażnik ma wystarczającą pojemność, aby wyjechać takim autem na wakacje. W niektórych modelach ostatni rząd siedzeń jest demontowany. Zwykle są to samochody 5+2, czyli defacto pięcioosobowe. Po założeniu dodatkowych siedzeń uzyskujemy dwa miejsca siedzące więcej, ale zwykle odbywa się to kosztem ograniczenia powierzchni bagażnika. Nie bez znaczenia pozostaje również to, jaki silnik został założony w samochodzie. Do auta na dłuższe trasy lepszym wyborem będzie silnik diesla, natomiast do poruszania się po mieście bardziej sprawdzi się silnik benzynowy lub z instalacją LPG. Znalazłeś pasujący ci model samochodu, ale brakuje ci trochę pieniędzy na jego zakup? Pamiętaj ze są kredyty pozabankowe, które szybko pomogą ten problem rozwiązać.