Nasi Czytelnicy dokonali wyboru Klasyka Lutego 2023, który weźmie udział w głosowaniu finałowym Klasyk Roku 2023.
Tytuł KLASYK Lutego 2023 roku otrzymuje:


Volkswagen Golf I cabrio z 1985 roku. Właścicielem jest Pan Paweł Zyzdorf z Pieńska.
Dyplom oraz nagrodę wyślemy pocztą.

Zapraszamy do udziału w zabawie. Nagrody czekają. Zgłaszajcie swoje klasyki do konkursu! Przyjmujemy już zgłoszenia do konkursu na Klasyk Kwietnia 2023. Wystarczy wysłać zdjęcie samochodu na maila: [email protected]

„Tego Golfa sprowadziłem ze Szwecji. Volkswagen ma silnik o pojemności 1,6 litra. Całą renowację przeprowadziłem sam, gdyż jest to moje hobby. Wszystko wymagało ciężkiej pracy oraz środków finansowych. Nie liczę swojej pracy, poświęconego czasu i wysiłku. Pracowałem nad Golfem popołudniami i wieczorami, poświęcałem mu weekendy, każdy wolny czas, urlop. I tak po 9 miesiącach spędzonych w garażu – wyjechał! Moja duma!

Jaki był koszt renowacji? Na same części wydałem około 18 000 zł. Do tego trzeba by dodać moją pracę, lakierowanie, remont blacharki, szacuję to na około 10 000 zł. Największym problem było znalezienie oryginalnych części w stanie idealnym lub nowym i samo poskładanie dachu. Obecnie Golf został już przerejestrowany na zabytkowe tablice. Rzeczoznawca stwierdził 97% oryginalności.”

Pozdrawiam całą społeczność KlassikAuto.pl
Paweł Zyzdorf