Są różni fani samochodów. Jedni cenią w nich przede wszystkim wygląd, inni zaś moc czy wyposażenie. Bez względu na to, na które cechy pojazdów zwracasz większą uwagę, powinieneś zadbać o jego lakier czy kondycję wnętrza auta. Dlatego już teraz poznaj pojęcie auto detailingu. W tym artykule zawarliśmy najważniejsze informacje dotyczące tej prawidłowej pielęgnacji auta. Czytając go już teraz, przekonaj się, jak wiele możesz samodzielnie zrobić do wyglądu swojego samochodu!

Pielęgnacja auta i jej podstawowe aspekty

Auto detailing jest usługą, która obejmuje kompleksowe czyszczenie pojazdu. Dotyczy to samochodów, motocyklów czy łodzi, a nawet samolotu. Renowację i konserwację przeprowadza się przy użyciu profesjonalnych akcesoriów detailingowych. 

Do tej czynności wykorzystuje się również różne środki do pielęgnacji auta. Mnóstwo wysokiej jakości, wydajnych takich produktów znajdziesz na https://shiningcar.pl/. Już teraz zaopatrz się w odpowiedni sprzęt do auto detailingu, a następnie przystąp do skutecznej pielęgnacji swojego samochodu!

Gdy już cały ten proces się zakończy, zauważysz w wyglądzie twojego auta bardzo dużą zmianę. W niektórych przypadkach samochód po zrobieniu detailingu pojazdu wygląda on nawet lepiej niż w dniu, w którym go kupiono. Dlatego zaleca się stosowanie tej metody do pielęgnacji samochodów w każdej sytuacji. W przypadku nowych aut detailing umożliwia zabezpieczenie ich wyglądu na długi czas, a także pozwala na wzmocnienie odporności lakieru przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Etapy zabiegu detailingu samochodu

Jeszcze zanim rozpocznie się cały proces pielęgnacji auta, należy dokonać dokładnej inspekcji stanu samochodu. To działanie powinno przeprowadzić się bardzo starannie. Tylko wtedy można uzyskać zbliżony czas zrobienia całego detailingu oraz oszacować jego koszt.

Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie, a w aucie nie ma potrzeby przeprowadzania większych napraw czy wymian, należy przystąpić do pierwszego etapu całego procesu. Detailing pojazdu zawsze zaczyna się od jego bardzo dokładnego umycia. W jego ramach przy pomocy profesjonalnych środków czyszczących oraz myjki wysokociśnieniowej łatwo usuwa się zanieczyszczenia takie jak: smoła, owady, osad, lotna rdza, żywica i guma. Samochód myje się bardzo starannie. Podczas tego działania czyści się każdy, nawet najmniejszy jego element.

Kolejny krok to glinkowanie. Przy pomocy specjalnej glinki oczyszcza się lakier z brudu niewidocznego dla oka, nagromadzonego w porach lakieru. Następnie dokonuje się korekty mycia i zabezpiecza się lakier, który następnie poleruje się bardzo dokładnie.

Ostatnim etapem detailingu samochodu jest czyszczenie wnętrza tego pojazdu. Wówczas wyloty nawiewu, podsufitka, progi, tapicerka, mocowania foteli i pasów, szczeliny kanapy, a także wszystkie elementy ruchome w każdym zakresie regulacji podlegają dokładnemu sprzątnięciu. A zaraz po uzyskaniu zadowalającego efektu te elementy zabezpiecza się środkami chroniącymi przed promieniowaniem UV.

Kiedy warto zainwestować w detailing auta?

Takiemu zabiegowi pielęgnacyjnemu można poddać zarówno używany samochód, jak i ten niedawno odebrany z salonu. W przypadku nowego samochodu auto detailing pozwoli zabezpieczyć pojazd, który zachowa świetny wygląd na dłużej.

Przyjrzyj się także fakturze lakieru po umyciu samochodu. Jeżeli po wizycie na myjni samochód wygląda na czysty, ale karoseria pozostaje szorstka, warto odwiedzić salon, w którym pozbędziesz się szybko wszystkich zanieczyszczeń auta. W ten sposób wzmocnisz również jego lakier. Gorąco zachęcamy cię do wykonania zabiegu auto detailingu!