W sobotę 26 maja 2018 w Ostravie odbyła się kolejna edycja Veteran Rallye Ostrava & Memorial Ing. František Procházka.


Rajd organizowany jest z małymi przerwami od 1994 roku. W tym roku impreza miała charakter jubileuszowy. Była to bowiem już XX edycja. Z tej okazji zorganizowano przejażdżkę ulicami Ostrawy. Do udziału zostały dopuszczone pojazdy wyprodukowane do 1987 roku.

Od godziny 8.00 rano Plac Masaryka zaczął się zapełniać pięknymi klasykami. Imprezę zdominowały oczywiście Tary. Nie zabrakło Areo i kilku ciekawych egzemplarzy Skody. Zobaczyć też można było kilka modeli MG, VW oraz wiele innych marek. Przyjechało też sporo zabytkowych motocykli oraz rowerów. Był i Polski akcent w postaci zabytkowego Poloneza i Polskiego Fiata.

Do tego historyczne stroje uczestników sprawiły, że podczas trwania całej imprezy można było poczuć wspaniały klimat tamtych lat, dosłownie przenieść się w czasie.

O godzinie 10.00 z Placu Masaryka uczestnicy ruszyli na Plac S.Čecha, gdzie odbyła się kolejna prezentacja pojazdów a uczestnicy mogli zwiedzić Muzeum Pożarnictwa. W godzinach popołudniowych uczestnicy
dotarli na Plac SNP, który był celem tegorocznego jubileuszowego rajdu ulicami Ostrawy.

Podsumowując, Veteran Rallye Ostrava można polecić wszystkim pasjonatom zabytkowej motoryzacji zarówno właścicielom klasyków jak i odwiedzającym. Warto zobaczyć w Czechach wiele innych zabytkowych aut, które na naszych imprezach pojawiają się wyjątkowo rzadko lub wcale.