Masz już prawo jazdy i motocykl? Prawdopodobnie potrzebujesz też rękawice motocyklowe. To wręcz niezbędny element ubioru ochronnego każdego motocyklisty. W razie upadku to właśnie dłonie narażone są na liczne otarcia i uszkodzenia. Sprawdź, jakie rękawice na motor damskie i męskie są dostępne na rynku. Dowiedz się więcej i kup idealny dla siebie model.

Rękawice motocyklowe skórzane – rodzaje

W sklepach znajdziesz wiele rodzajów skórzanych akcesoriów odzieżowych na motor. Rękawice motocyklowe ze względu na rodzaje dzielą się na:

  • letnie;
  • zimowe;
  • całoroczne.

Warto też wspomnieć, że dobrej klasy rękawice motocyklowe powinny być przede wszystkim wygodne. Zadbaj o to, kiedy wybierasz konkretny model w sklepie stacjonarnym. Jeśli robisz zakupy online, najlepiej wcześniej zmierz fizycznie rękawice. Nie masz takiej możliwości? Sprawdź rozmiarówkę i zmierz szerokość swojej dłoni. Dzięki temu masz szansę nawet na idealne dopasowanie rękawic.

Czym kierować się podczas zakupu rękawic motocyklowych?

Rękawice motocyklowe letnie, zimowe oraz całoroczne różnią się budową oraz materiałem wykonania. Jakie elementy są istotne podczas wyboru właściwego modelu? Oto kilka wskazówek, jak wybrać rękawice motocyklowe męskie lub damskie.

  1. Wybierz odpowiedni materiał. Rękawice motocyklowe letnie najczęściej wykonane są z cordury i siateczki. Zimowe mogą być skórzane lub tekstylne, dodatkowo ocieplane od wewnątrz.
  2. Dopasuj rozmiar do swojej dłoni. Najlepiej zrobisz jeśli kupisz rękawice motocyklowe stacjonarnie w sklepie.
  3. Postaw na sprawdzonego producenta. Popularne są rękawice motocyklowe Shima, Alpinestars i innych producentów.
  4. Postaw na wygodę i odpowiednią ochronę dłoni. Liczne wzmocnienia i ochraniacze nadgarstków wraz z palcami świetnie sprawdzają się na motocyklu. Wybieraj rękawice motocyklowe posiadające takie udogodnienia.

Jak widać, jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu akcesoriów odzieżowych na motor. Rękawiczki motocyklowe zawsze powinny być idealnie dopasowane do dłoni. W przeciwnym razie obsługa rollgazu oraz manetek będzie utrudniona, a to może doprowadzić do spowodowania wypadku na drodze. Zadbaj więc o swoje bezpieczeństwo i kup najlepsze dostępne na rynku rękawice na motor.

Uwaga! Rękawice na motor dopasuj też pod względem posiadanej kurtki. Do modeli zimowych lepsze będą rękawiczki długie, natomiast na lato krótkie.

Dlaczego warto mieć dobrej klasy rękawice motocyklowe?

Postaw na rękawice motocyklowe męskie lub damskie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zadbaj też o obowiązkowe ochraniacze na palcach i wzmocnienia nadgarstka. Zabezpieczysz w ten sposób swoje dłonie przed urazami w razie wypadku. Rękawice motocyklowe chronią też Twoje dłonie przed zimnem, śniegiem i deszczem. Nie oszczędzaj na swoim bezpieczeństwie. Zainwestuj w profesjonalne rękawice na motor.