Wśród wielu ciekawych miejsc i obiektów w Kolonii warto wspomnieć o MOTOWORLD. Ta szczególna przestrzeń znajduje się na terenie dawnego lotniska Butzweilerhof z ciekawą historią.  Nowe Centrum, o powierzchni około 50 000 m2, działa od czerwca 2018 r. i jest otwarte przez cały rok. Wstęp na teren Motoworld jest bezpłatny dla odwiedzających.

Motoworld Kolonia

Można tu podziwiać wiele wspaniałych pojazdów począwszy od automobili, retro samochodów, poprzez oldtimery, youngtimery, klasyczne rarytasy, po nowoczesne, luksusowe samochody i motocykle. Dla kolekcjonerów udostępnia się także ekskluzywne szklane garaże do przechowywania, które zarazem służą do prezentacji motoryzacyjnych skarbów szerokiej publiczności.

Motoworld to również oferta specjalistycznych warsztatów samochodowych luksusowych marek i sklepów z akcesoriami wysokiej jakości. Profesjonalni dealerzy i wyspecjalizowani usługodawcy sprzedają, odnawiają, konserwują i wynajmują swoje pojazdy.

Michael Schumacher

Co ciekawe MOTORWORLD Kolonia może również pochwalić się  jedną z najważniejszych na świecie kolekcji. Na stałe prezentowane są tu prywatne zbiory Michaela Schumachera – legendy Formuły 1. Możemy podziwiać jego gokarty z wczesnych lat, samochody sportowe, trofea, wyjątkowe pamiątki oraz większość jego samochodów wyścigowych F1, którymi zdobywał mistrzostwo świata. Zwiedzający mogą również zakupić pamiątki związane z osobą tego wybitnego kierowcy.

Eventy

Motoworld to zarazem imponujące i wielofunkcyjne miejsce eventowe, z którego może skorzystać nawet 4000 gości. Przeznaczenie jest bardzo szerokie od imprez firmowych, wystaw, targów, koncertów, przez prezentacje produktów, wieczory galowe, konferencje czy seminaria – po strefę VIP. Od 2019 r. otwarty jest tu nowoczesny V8 Hotel Cologne. Dysponuje on 112 wysokiej jakości pokojami i apartamentami. Fanów motoryzacji zapewne zaintryguje oferta miu pokoi tematycznych, np. „Henry Ford”, „Warsztat”, „James Bond” czy „Myjnia samochodowa”. Kilka specjalnych apartamentów posiada prywatne garaże, oddzielone od pokoju hotelowego szklaną ścianą, co jest wyjątkową  atrakcją i pozwala cieszyć się widokiem ulubionego pojazdu.

Oczywiście odbywają się tu również imprez motoryzacyjne:

W tak dobrze przygotowanej przestrzeni odwiedzający na co dzień znajdą w Motoworld liczne restauracje i miejsca do biesiadowania. To doskonałe miejsce do spotkań, nie tylko dla miłników motoryzacji.

Motoworld w Kolonii jest jednym z wielu miejsc organizowanych i prowadzonych w ramach grupy pod jedną wspólną nazwą.  Marka Motorwold łączy doświadczenia poświęcone mobilnej pasji ze świata samochodów klasycznych, ekskluzywnych i sportowych. Podobne centra znajdują się w Hamburgu, Stuttgarcie, Luksemburgu oraz na Majorce.

 

Źródło: https://motorworld.de/