Na rynku wydawniczym dostępna jest seria książek pt. „Dwudziestolecie międzywojenne”. W kilkudziesięciu tomach zaprezentowano świat i szereg najważniejszych aspektów życia w tamtych czasach. Obok poważnych tematów, jak polityka, nauka, przemysł można poznać ciekawostki o codziennym życiu naszych przodków, jak żyli, pracowali, co ich interesowało i jak spędzali wolnych czas.

Dzięki Janowi Tarczyńskiemu i Tadeuszowi Kondrackiemu, opublikowano także specjalny tom (nr 50) poświęcony tylko i wyłącznie „Samochodom II Rzeczypospolitej”.

Na 136 stronach mamy okazję poznać historię motoryzacji ówczesnej Polski, która kształtowała się w warunkach odzyskanej niepodległci i budzącego do życia nowego państwa. One to właśnie determinowały pierwsze próby konstruktorskie, poszukiwanie oryginalnych pomysłów oraz miejsca na europejskim rynku samochodowym. Autorzy przybliżają nam instruktorów, projektantów i modele pojazdów naszego rodzimego rynku w okresie międzywojennym. Książka jest uzupełniona licznymi fotografiami.

Szczególnie polecamy tę pozycję osobom szukających ciekawych informacji  na temat polskiej motoryzacji. Książka dostępna jest w księgarniach internetowych.