Pod takim hasłem w dniach od 4 do 8 lutego odbyła się w Paryżu międzynarodowa impreza dla miłników samochodów zabytkowych.


W halach wystawienniczych Porte de Versailles na przestrzeni obejmującej 46.000 metrów kwadratowych zgromadzono ponad 500 pojazdów w tym dwa czołgi, 500 wystawców, 120 klubów i 45 artystów w Galerii Sztuki.
kl_retro_01
kl_retro_02

W tym roku odbywała się 40 edycja wystawy i w związku z tym organizatorzy przygotowali specjalne atrakcje:

  • wystawę samochodów hiszpańskiej marki Pegazo,
  • zaprezentowano samochody z unikalnej kolekcji Corrado Lopresto,
  • zaprezentowano legendarnego Mercedesa 540 Stromlinienwagen z 1938 roku,
  • oraz aż trzy Bugatti Royale z muzeum Cité de l’Automobile – wersje: coupe „Napoleon”, limuzynę i replikę roadstera.
    kl_retro_03 kl_retro_05 kl_retro_04

W czasie trwania Retromobile odbywały się też aukcje samochodów, szczególną atrakcją była aukcja samochodów z kolekcji Baillon (opisana w artykule Klassikauto 09.02.2014 https://klassikauto.pl/kolekcja-baillon-pajeczyny-tez-na-sprzedaz/).
kl_retro_06 kl_retro_08 kl_retro_07

Rétromobile to impreza dla wszystkich zainteresowanych zabytkową motoryzacją. Daje możliwość zaznajomienia się z klubami i federacjami samochodowymi ale przede wszystkim przyjrzenia się bliżej samochodom takim jak: Bugatti, Mercedes, Porsche, Ferrari, Citroen, Peugeot Renault, Lancia czy Skoda … lista jest długa.
kl_retro_08 kl_retro_11 kl_retro_10 kl_retro_09

Ilość aut, w tym także unikatowych, luksusowych i wyścigowych mogła przyprawić o zawrót głowy. Wystawcy starali się ciekawie przedstawić historię i zaprezentować unikatowe modele samochodów. Tłumy odwiedzających i ogromne zainteresowanie wystawą potwierdzają, że jest to miejsce, gdzie przeszłość wciąż ma przyszłość.
kl_retro_13 kl_retro_16 kl_retro_15 kl_retro_14