Paryż – pokaz magii i aukcja kolekcji Baillon. W specjalnie przygotowanej hali wystawowej zgromadzono 60 unikalnych aut tworzących kolekcję Baillon.


Znalezione po 50 latach w posiadłci w zachodniej Francji stanowiły w tym roku największą gratkę kolekcjonerką. Auta reprezentowały początki motoryzacji do około 70 roku ubiegłego stulecia, takie jak Bugatti, Hispano-Suiza, Panhard-Levassor, Maserati, Ferrari, Delahaye, Delage i ekstrawagancki Cabriolet  Talbot Lago T26s należący kiedyś do króla Farouk’a.
Baillon_01 Baillon_03 Baillon_02

Odziane w drogocenną patynę czasu, z wielką dbałcią zostały przetransportowane do Paryża, gdzie w towarzystwie kurzu, pajęczyn i magii zostały wystawione na aukcji. Matthieu Lamoure, Dyrektor Zarządzający w Artcurial Motorcars powiedział, że prezentacja i aukcja samochodów, poprzedzona oczywiście odkryciem kolekcji, to niczym odkrycie przez Howarda Cartera i wejście grobowca Tutanchamona.
Baillon_04 Baillon_06 Baillon_07
W garażu wśród stert książek odkryto jedno z trzech Maserati A6G Gran Sport Berlinetta Frua z 1956 roku oraz Ferrari 250GT SWB California Spider, które zostało zakupione przez aktora Gérarda Blain, a następnie sprzedawane Alainowi Delonowi.
Baillon_08 Baillon_09 Baillon_10
Kilkakrotnie został on sfotografowany za kierownicą tej maszyny, w 1964 roku z Jane Fonda podczas kręcenia „Les Félins” oraz na Wybrzeżu Kości Słoniowej z Shirley MacLaine.
Baillon_11 Baillon_13 Baillon_12
Podczas aukcji, czego można było się spodziewać, ceny kilkakrotnie przewyższyły oczekiwane i były dalekie od rynkowych wartości aut. Auto będące reklamą kolekcji – Talbot należący niegdyś do właściciela firmy produkującej karoserie Jacques’a Saoutchik jako pierwsze osiągnęło ponad 1 mln Euro, podobnie Maseratti.
Baillon_14 Baillon_16 Baillon_15
Gral kolekcji – Ferrari A6G z numerem nadwozia 2935, osiągnął zawrotną cenę 14 200 000* Euro.
*ceny nie zawierają opłat aukcyjnych oraz vat.
Baillon_17 Baillon_18