Zapraszamy do sięgnięcia po książkę poświęconą polskim tradycjom rajdowym.

Już sama zapowiedź na okładce wprowadza czytelnika w treść opracowaną przez Grzegorza Chmielewskiego i Janusza Szymanka. Ich książka to „monografia najważniejszej i najbardziej renomowanej imprezy w polskim sporcie samochodowym. Przedstawia fakty historyczne o dużym ciężarze gatunkowym, które przez wiele lat były nieznane lub zapomniane. Stanowi syntetyczny obraz z górą dziewięćdziesięcioletnich dziejów Rajdu Polski”.

Publikacja ukazała się nakładem  Auto Klubu Dziennikarzy Polskich pod patronatem medialnym Radia RMF FM.

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów. W pierwszym „Po prostu król” autorzy kierują najwyższe słowa szacunku dla wybitnego uczestnika rajdów – Sobiesława Zasady. Natomiast w dalszych rozdziałach zarysowano historyczne uwarunkowania rozwoju motoryzacji, prezentowane są pojazdy, uczestnicy, komandorzy oraz wiele niezwykle ciekawych faktów dotyczących organizacji rajdu. Uzupełnieniem tekstu jest 91 fotografii (wiele z nich opublikowano po raz pierwszy) oraz 71 tabel  z wynikami rajdów.

Z pewnością to ważna publikacja dla historyków sportów samochodowych szczególnie ze względu na przedstawienie rozwoju Rajdu Polski. Impreza ta bowiem, która wpisała się na stałe do kalendarza imprez motoryzacyjnych, kształtowała się na przestrzeni wielu lat. A jej renomę stworzyli kierowcy, startujący w rajdzie, jak i publiczność, aktywnie i wiernie dopingująca kierowcom. Dzięki tej publikacji możemy poznać ten świat.

Podkreślić należy, że wydawca, tj. Auto Klub Dziennikarzy Polskich, zapowiada kolejne książki poświęcone polskim sportom motorowych, jak i krajowej motoryzacji.

Niniejsza książka jest do kupienia bezpośrednio u wydawcy: http://www.akdp.info.pl/ w Księgarni Historycznej oraz na stronach internetowych innych dystrybutorów książek.

Polecamy!