Przed wami podróż po sześciu kontynentach w wyjątkowych samochodach obdarzonych własną osobowością. Top Gear Top Drives zabierze was w góry, na polarne równiny i piaszczyste wydmy, wzdłuż odległych i dzikich wybrzeży, do australijskiego buszu i do zamku Draculi. Będziecie gonić za amerykańskim snem na trasie, którą jeździła do Vegas grupa Rat Pack, przemkniecie przez 25-kilometrowy tunel z prędkością 190 km/h, zostaniecie aresztowani za przekroczenie prędkości w Teksasie, przemarzniecie do szpiku kości podczas misji na biegun północny i jazdy arielem atomem na koło podbiegunowe.

Przejedziecie się trasą M1 z Warszawy do Moskwy fordem mondeo przebrani za przedstawicieli handlowych, a na granicy przywita was uzbrojony redaktor rosyjskiego wydania Top Gear. Przemierzycie najodleglejsze tereny Chin, gdzie nikt nie zatrzymuje się na skrzyżowaniach ani nie zastanawia nad kodeksem drogowym, i przekonacie się, że w Indiach przepisy są dla mięczaków.

Zobaczycie zapierające dech w piersiach krajobrazy i poznacie różne kultury. Będziecie podróżować w samochodach szybkich, fajnych, nieodpowiednich do warunków, w autach maleńkich i bardzo drogich. Taki właśnie niepowtarzalny klimat mają wyprawy samochodowe z Top Gear. (źródło: okładka)

Gdy już wszystko przeczytacie, bierzcie kluczyki i ruszajcie w drogę – bez telefonu, z ulubioną muzyką, wybraną przez was trasą i z własnymi punktami podróży. Niech te chwile trwają jak najdłużej! (fragm. przedmowy Jeremy’ego Clarksona)

Zachęcamy do lektury!

Książka do nabycia w internetowych księgarniach. Polecamy!