Italian Car Passion – wystawa perełek włoskiej motoryzacji trwająca od 3 grudnia 2015r. do 31 stycznia 2016r. w Autoworld w Brukseli. Wbrew zimie i mrozom w brukselskim muzeum motoryzacji została przygotowana wystawa prezentująca klasyczne, ale też unikatowe włoskie samochody. W specjalnie zaaranżowanym włoskim miasteczku zgromadzono sztandarowe modele designu ubiegłego wieku.

Niczym Słonce żółta Miura SV z 1967 roku rozświetla i zaprasza do zagłębienia się w wąskie alejki, podobnie jak we Włoszech z ciasno zaparkowanymi autami. Przemyślana koncepcja prezentacji pozwala jednak podziwiać auta z wszystkich stron.

Ozdobami wystawy są miedzy innymi zestawione obok siebie Alfa Romeo Disco Volante z 1952 roku (wyprodukowana zaledwie w 4 egzemplarzach) z jej współczesną wersją – Disco Volante Touring Superleggera z 2013 roku. W centrum placu możemy „odnaleźć zaparkowane” Ferrari 275 GTS Pininfarina, które należało do aktorki Raquel Welch, Fiata V8 Zagato z 1952 roku, De Tomaso Mangusta Bertone, czy mniej znane Bizzarrini 5300 GT Strada z 1964 roku zaprojektowane przez Giugiaro. Są też wystawione popularne auta – trójkołowa Vespa i Fiat Multipla.

Najwięksi włoscy projektanci Bertone, Vignale, Ghia, Touring, Pininfarina i mało znane w Polsce Siata V8, Fiat 8V Supersonic z 1953 roku, Fiat 8V Rapi z 1952 roku czy Alfa Romeo 6C 2600 są kwintesencją włoskiego stylu.

Nie zabrakło też supersamochodów, dla których zaaranżowano odrębną przestrzeń. Pokazano zaledwie pięć aut, ale robiących piorunujące wrażenie: jeden z najbardziej ekskluzywnych modeli Lamborghini – Veneno Roadster, którego nazwa sama w sobie emanuje agresją ukrytą pod jego maską, Ferrari LaFerrari, Ferrari F12 TDF „1964” z 2015 Bugatti EB110, Maserati MC12 Stradale Centenario.

Lamborghini zdecydowała się wspierać wystawę w związku z tym na parterze Muzeum Autoworld przygotowano specjalną strefę dedykowaną marce, gdzie zaprezentowano: Gallardo Spider Super Trofeo, Murcialago Versace, Aventadora i Huracana.

Polecamy :)