Bycze samochody.

Historia marki Lamborghini jest chyba najbardziej spektakularna i jest jedną z najlepiej znanych. Ferruccio Lamborghini pod Bolonią w Sant’Agata Bolognese produkował traktory i to dzięki nim wzbogacił się na tyle, że było go stać na zakup nowego Ferrari. I tak zaczyna się historia narowistego byka.

Fabryka samochodów do dzisiaj znajduje się w Sant’Agata Bolognese, a w 2001 roku powstało przy niej muzeum, które jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, nawet gospodyń domowych i traktorzystów. To uczta dla oczu i pięknie opowiedziana samochodami historia, że marzenia się spełniają. Tylko szkoda, że nielicznych stać na „wściekłego byka”. W muzeum można sobie je przynajmniej pooglądać.

W piętrowym budynku na dwóch poziomach wystawione są wszystkie najważniejsze modele Lamborghini. Historia zaczyna się od grafik na ścianach pierwszych modeli i 350 GTV. Można dokładnie przyjrzeć się ewolucji modelu Miura i różnicom między modelem S a SV. W muzeum możemy podziwiać też LM 002, Diablo, Countach, Jalpę, Espadę. Ekspozycja jest okresowo zmieniana.

Na pierwszym piętrze znajdują się nowsze modele i samochody koncepcyjne wyprodukowane w pojedynczych egzemplarzach – Sesto Elemento, Reventon, Murciélago, Gallardo, Huracan, Aventador a także silniki łodzi i bolidy wyścigowe dając zwiedzającym pełny przegląd historii sagi motoryzacyjnej Lamborghini.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.30 i 13.30 – 17.00
Bilet normalny kosztuje 13,00 € ulgowy 10,00 €. Dzieci poniżej 12 roku życia wchodzą za darmo.
Automobili Lamborghini S.p.A.
Via Modena, 12 I-40019 (BO)

A odpowiedź na pytanie zawarte w tytule znajduje się w naszej zakładce Marki :) Zobaczcie jak powstało Lamborghini?