Podzielę się z Państwem swoim doświadczeniem, dotyczącym zlecenia renowacji samochodu. Chciałem opisać moją historię związaną z jednym z najlepszych miejsc, do których można trafić ze swoim „klasykiem”… czyli Made Of Iron (MOI Youngtimers) z Ogrodzieńca – warsztatu prowadzonego przez niezawodnego Szymona Zawieruchę.

W okolicach 2016 roku, nadszedł w końcu moment przełomowy. Budyniowy Mercedes-Benz W124 z silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów, który od ładnych paru lat stał nieruszany w rodzinnym garażu. Musieliśmy podjąć decyzję, co dalej. Sprzedajemy za bezcen, bo tyle do roboty? Czy jednak coś z nim robimy? – zapytał mnie ojciec… Ja z kolei skończyłem studia, zacząłem pracę – stwierdziłem, że …wezmę… zrobię… tylko potrzebowałem profesjonalnej pomocy, bo samochód nie był w dobrym stanie.

No i trafiłem do Szymona. Kiedy po raz pierwszy wjechałem do niego na plac dobiegły mnie  fragmenty „Heaven and Hell” z repertuaru Black Sabbath, wydobywające się z warsztatu. Już wiedziałem, że trafiłem w dobre miejsce. Od tamtej pory nie chcę nawet, by ktoś inny dotykał mojego samochodu. Oddaję… śpię spokojnie, a późniejsze efekty najczęściej przechodzą moje oczekiwania.

Robione było absolutnie wszystko: od prac blacharskich, po mechanikę, pranie tapicerki, detailing. Poszukiwanie części, stały kontakt z klientem, i najważniejsze – terminowość, a jeśli już zdarzy się jakiś poślizg, to od razu jest kontakt i informacja, różne opcje… a może zrobimy tak, a może inaczej – szukanie zawsze najlepszego rozwiązania – PASJA i absolutna zajawka i miłość do tego, co się robi – to jest to, co zastaniecie na miejscu. Nawet teraz kiedy zmieniłem miejsce zamieszkania o ponad 300 km dalej i tak wracam tylko do Made Of Iron. Szymon przywrócił blask wysłużonemu Mercedesowi. Nie ma podróży, by ktoś nie zatrzymał mnie, nie zapytał, na stacji benzynowej, na parkingu. I nie mógł się nadziwić jak auto z 1989 roku, którym de facto jeżdżę jako daily wyglądało w ten sposób.

To nie jest zwykły warsztat – to jest klinika, z której pacjent wraca z każdą wizytą coraz młodszy. Wsiadacie, przekręcacie kluczyk i nie możecie przestać się szczerzyć. To miejsce gdzie spotkacie się z pełnym profesjonalizmem i życzliwością. Jeśli tylko macie możliwość, to walcie drzwiami/oknami/telefonami… umawiajcie termin i podziwiajcie transformacje – zdjęcia mówią same za siebie, choć i tak nie oddają w pełni efektów.

Made of Iron… Made of Passion.. I kropka :)

Pozdrawiam i mam nadzieję, że ten warsztat trafi na Państwa listę – bo to naprawdę wartościowe miejsce.

Pozdrawiam Czytelników KlassikAuto.pl
Andrzej Chwalba z Warszawy

Od Redakcji:
Warsztat wpisujemy na naszą listę. Nominowany jest do Lauru KlassikAuto.pl .  Tworzymy platformę do wymiany informacji oraz gromadzenia doświadczeń i opinii o warsztatach zajmujących się renowacją / naprawami zabytkowych samochodów. Zachęcamy do zgłaszania nam warsztatów, z których korzystaliście i doceniacie wysoką jakość świadczonych usług.

Zgłaszajcie również te, które lepiej omijać szerokim łukiem. Niestety w naszym wykazie już mamy kilku takich mechaników – oszustów, jak tylko klienci będą mieli alternatywę to oni stracą dochody. Oszukują klientów w różny sposób. Ale o tym w pewnej serii artykułów w przyszłci.

W stosownym momencie zaczniemy publikować wykaz takich miejsc.

Chcesz zgłosić nam dobrego mechanika? Kliknij TUTAJ